yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Zabıta Ekipleri Pazar Denetiminde

Keçiören Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı takımlar, Pazar Yerleri Uygulama Yönetmeliği kapsamında ilçe genelinde sürdürdüğü pazar kontrollerine devam ediyor.

Zabıta Ekipleri Pazar Denetiminde


Pazar yerlerinde tezgâhların tertibini sağlamak, tartı ve etiketlerin güvenirliğini denetlemek için ağır mesai harcayan gruplar, vatandaşlara inançlı ve huzurlu bir alışveriş ortamı sunuyor.

Kurallara uymayan esnafa ceza

Terazilerin tezgâh önlerinde vatandaşın görebileceği pozisyonda olması, fiyat etiketlerindeki sayıların anlaşılır olması ve tezgâhların paklığı üzere mevzularda hassas davranılması için gerekli ihtarlarda bulunan gruplar, etiketi bulunmayan ve kurallara uymayan esnafa ise cezai süreç uyguladı. Alışveriş esnasında vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetleri de kıymetlendiren takımlar, anında müdahale ederek aksaklıklara müdahale etti.

Denetimler haftanın yedi günü sürecek

Vatandaşların huzurlu bir formda pazar alışverişini yapması için kontrollerin aralıksız devam edeceğini kaydeden Keçiören Belediye Lideri Dr. Mesut Özarslan, “Gerçekleştirdiğimiz kontroller sayesinde hem vatandaşımızı koruyoruz hem de pazarlarımızın muhakkak bir nizam içerisinde kalmasını sağlıyoruz. Kontrollerimiz haftanın yedi günü devam edecek” dedi.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ