yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

1. Ankara Gayrimenkul Zirvesi, View Yapı Ana Sponsorluğunda Gerçekleştirildi.

View Yapı konut sahipliğinde düzenlenen dorukta bölümün geleceği ve finansman tahlilleri ele alındı.

1. Ankara Gayrimenkul Zirvesi, View Yapı Ana Sponsorluğunda Gerçekleştirildi.


Ankara’da düzenlenen “I. Ankara Gayrimenkul Zirvesi”nde, gayrimenkul kesiminin önde gelen isimleri, uzmanlar ve fikir önderleri bir ortaya gelerek Türkiye’deki gayrimenkul kesiminin yeni durumu, gelecek trendleri ve büyüme potansiyelini kıymetlendirdi. Tepeye mesken sahipliği yapan View Yapı Yönetim Kurulu Lideri Ali İmran Bozdoğan, doruğun dal için ehemmiyetini vurguladı.

Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği tarafından düzenlenen dorukta, Bozdoğan, “Ankara’da gayrimenkul odaklı bu türlü bir doruğun yapılması sahiden ehemmiyet arz ediyor. Hem iş hayatı, özel kesim hem de kamu birlikteliğiyle gerçekleştirilen bu tertip, gayrimenkul tarafında çarpan tesiri yaratacak.” dedi.

Zirvede konuşan Bozdoğan, dalda yaşanan daralmaya karşın büyümenin devam ettiğini belirtti. “Satışlar azalıyor ve maliyetler yükseliyor. Bu durum bilhassa konut tarafını olumsuz etkiliyor. Fakat bu türlü bir ortamda büyüme de devam ediyor.” dedi.

Bozdoğan, sermaye piyasası araçlarının ve gayrimenkul yatırım fonlarının değerine dikkat çekerek “Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de söz ettiği üzere proje etabında devreye girecek sermaye piyasası araçları, finansmana ulaşma manasında yarar sağlayacak. Önümüzdeki günlerde bu büyüme içerisinde inşaat kesiminde muhakkak bir ivme devam edecek.” biçiminde konuştu.

Gayrimenkul yatırım fonlarının yatırımcılar için inançlı bir liman olduğunu söz eden Bozdoğan, “Kendi geliştirdiğimiz metrekare bazlı satış sistemimizde AVM’yi küçük kesimlere bölerek küçük yatırımcıya yatırım yapma imkanı sunduk. Gayrimenkul hâlâ yatırım araçları içerisinde inançlı liman olarak görülmekte.” dedi.

Serbest Piyasa Kurulu Lideri İbrahim Ömer Gönül’ün gayrimenkul fonları üzerine yaptığı açıklamaları da kıymetlendiren Bozdoğan, “Gayrimenkul yatırım fonları, gayrimenkul yatırımcısının küçük bütçelerle gayrimenkul yatırımı yapabilmesinin önünü açıyor.” dedi. Bozdoğan, fonların spekülasyon ve manipülasyona kapalı, devlet dayanaklı ve güçlü bir yatırım aracı olarak tüketicinin karşısına çıktığını vurguladı.

Bozdoğan, düzenlenen aktiflikle Ankara’nın gayrimenkulde çarpan tesirini sağlayacak dönüşümün filizleneceği yer olacağına inandıklarını belirtti. “Bu aktiflik hem özel kesim hem de kamuyu bir ortaya getirmiş oldu. Özel bölüm kendi sıkıntılarını paylaşıyor, kamu buna en azından şahitlik ediyor ve direkt dinleme imkânı sunuyor.” sözlerini kullandı ve devam etti:

“View Yapı olarak, gayrimenkul yatırım fonları ve sermaye piyasası araçlarının bölümdeki büyümeyi destekleyeceğine inanıyoruz. Bu tıp araçlar, hem finansmana ulaşımı kolaylaştıracak hem de yatırımcılar için inançlı ve çıkarlı yatırım imkanları sunacaktır.”

Spot Önerileri

 “Sektör başkanları ve uzmanlar, gayrimenkulün geleceğini tartışmak üzere bir ortaya geldi.”

 “Sermaye piyasası araçları, gayrimenkul bölümünün finansman sıkıntılarına tahlil olacak.”

 “Gayrimenkul yatırım fonları, yatırımcılar için inançlı liman olmaya devam ediyor.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim