yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

1. Uluslararası Halkoyunları Balkan Festivali Gölcük’e Taşınıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi’nin takviyeleri ile düzenlenecek Kocaeli 1. Memleketler arası Halkoyunları Balkan Şenliği kapsamında, Balkanlar ve Trakya’nın eşsiz folklor şovları, 4 Temmuz Perşembe günü Anıtpark’ta sahnelenecek.

1. Uluslararası Halkoyunları Balkan Festivali Gölcük’e Taşınıyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi’nin takviyeleri ile düzenlenecek Kocaeli 1. Milletlerarası Halkoyunları Balkan Şenliği kapsamında, Balkanlar ve Trakya’nın eşsiz folklor şovları, 4 Temmuz Perşembe günü Anıtpark’ta sahnelenecek.

Kocaeli 1. Memleketler arası Halkoyunları Balkan Şenliği, Gölcük Anıtpark’ta Balkan rüzgarı estirecek. Rumeli, Trakya ve Balkan derneklerinin işbirliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi dayanakları ile Kocaeli 1. Memleketler arası Halkoyunları Balkan Şenliği düzenlenecek 2-8 Temmuz tarihleri ortasında düzenlenecek şenlik kapsamında 8 ülkeden bir ortaya gelecek 450 kişilik halk oyunu takımları, 4 Temmuz Perşembe günü Gölcük Anıtpark’ta halk oyunları gösterisi düzenleyecek. Saat 19.00’da başlayacak şovlarda Balkan kültürünün hoşlukları Gölcük’e taşınacak.

8 ÜLKEDEN 450 KİŞİLİK FOLKLOR EKİBİ

Festival; Türkiye ve Balkan ülkeleri ortasındaki kardeşliği canlı tutmak, Balkanların dört bir yanından farklı folklor ve ulusal sanat kümelerini Kocaeli’nde ve şenlikte bir ortaya getirmek, konuklara, Kocaeli ve Gölcük’ün kültür pahaları ve tabiat hoşluklarını görme imkânı sağlamak gayesiyle düzenlenecek. Şenlikte danslar, müzik ve ulusal kostümler aracılığıyla Balkan kültürleri tanıtılacak. Şenliğe; 8 ülkeden guruplar halinde 450 kişi iştirak sağlayacak.

BALKAN KÜLTÜRÜ GÖLCÜK’E TANITILACAK

Festival günü Gölcük Belediyesi önünde toplanacak STK ve guruplar, Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ile birlikte kortej eşliğinde Anıtpark meydanına hakikat yürüyecek. Renkli imajlara sahne olacak yürüyüşün akabinde, yöresel kıyafetlerle yapılacak folklor gösterisi ile Rumeli, Trakya ve Balkan kültürlerinin zenginlikleri Gölcüklüler’e tanıtılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ