yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

11. Uluslararası İletişim Günleri başlıyor…

Bu yıl 11. defa düzenlenecek Milletlerarası Bağlantı Günleri “Dijital Eşitsizlik ve Data Sömürgeciliği” ana temasıyla yapılacak. 15-17 Mayıs 2024 tarihleri ortasında 3 gün sürecek 11. Milletlerarası İrtibat Günleri Dijital Eşitsizlik ve Bilgi Sömürgeciliği Sempozyumu’nda 50 oturum gerçekleştirilecek ve 250 bildiri sunulacak.

11. Uluslararası İletişim Günleri başlıyor…


Üsküdar Üniversitesi 11. Memleketler arası İrtibat Günleri, alanında uzman isimleri ağırlamaya hazırlanıyor. Bu yılın ana temasının “Dijital Eşitsizlik ve Bilgi Sömürgeciliği” olarak belirlendiği sempozyumun ulusal ve memleketler arası üniversitelerden alanında uzman konuşmacıları olacak.

Sempozyum 15 Mayıs 2024 Çarşamba günü Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Süleyman İrvan, Rektör Prof. Dr. Nazife Güngör ve Kurucu Rektör ve Yönetim Üst Kurulu Lideri Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuşmalarıyla açılacak. 

11. Bağlantı Günlerinin açılış konferansı davetli konuşmacıları ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu’nun yönettiği oturumda Goldsmiths, Londra Üniversitesi Prof. Dr. Natalie Fenton, Ankara Üniversitesi Prof. Haluk Geray, Emekli Profesör Prof. Dr. Ümit Atabek olacak. Sempozyumun 16 Mayıs Perşembe günkü sabah oturumunda davetli konuşmacılar Üsküdar Üniversitesi Doç. Dr. Bahar Muratoğlu Pehlivan’ın yönettiği oturumda Londra Ekonomi Okulu Prof. Dr. Nick Couldry, New York Eyalet Üniversitesi Prof. Dr. Ulises A. Mejias, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Prof. Dr. Tuğba Asrak Hasdemir ve Moskova Devlet Üniversitesi Prof. Dr. Elena Vartanova birer konuşma yapacak.

İngilizce olarak gerçekleştirilecek oturumların simultane çevirisi yapılacak ve oturumlar tıpkı anda Üsküdar Üniversitesi Televizyonu (ÜÜTV) ve Youtube kanallarından da canlı olarak yayınlanacak.

Üç gün boyunca sürecek olan sempozyum 50 oturum halinde gerçekleşecek. Sempozyumda dijital eşitsizlik ve data sömürgeciliği çeşitli taraflarıyla ele alınacak. İçerisinde yer aldığımız ve hayatın tüm dokularına sirayet eden dijitalleşmenin kazanımları ve yitimlerinin detaylı olarak tartışılacağı, meseleler ve tahlil tekliflerinin ortaya konulmaya çalışılacağı sempozyumun kapanıştan evvelki son oturumu ise irtibat ve medya dalından uzmanların ve akademisyenlerin iştirakiyle Prof. Dr. Süleyman İrvan idaresinde Yuvarlak Masa Oturumu olarak gerçekleştirilecek. 

17 Mayıs Cuma günü Prof. Dr. Süleyman İrvan’ın moderatörlüğündeki Yuvarlak Masa oturumunda Gazeteci Emre Kızılkaya, Gazeteci Füsun Nebil, Muharrir Ümit Alan, Koç Üniversitesi Doç. Dr. Suncem Koçer, Bahçeşehir Üniversitesi Doç. Dr. Can Ertuna, Üsküdar Üniversitesi Doç. Dr. Gül Esra Atalay, Gazeteci Dr. Sarphan Uzunoğlu ve Üsküdar Üniversitesi Doç. Dr. Bahar Muratoğlu Pehlivan yer alacak.

Sempozyumda sunulacak tüm bildirilerin özet metinleri ve akabinde da tam metinler kitap olarak yayımlanarak kamuoyuyla paylaşılacak. Ayrıyeten sempozyumun tüm oturumları görüntü kayıt olarak sempozyum web sitesinde arşivlenerek ilgili tüm çevrelerin erişimine açık olacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ