yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

16. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin klâsik olarak düzenlediği ve binlerce güreş severin ilgi gösterdiği 16. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar er meydanına çıkmaya başladı

16. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri başladı


16. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri başladı

Spor yatırımları ve faaliyetlerinde ortaya koyduğu belediyecilik anlayışı ile çok sayıda belediyeye örnek olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, cet sporumuz yağlı güreşte dev bir tertibe daha mesken sahipliği yapıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin klâsik olarak düzenlediği Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nin 16.’sı bugün gerçekleştirilen karşılaşmalarla başladı. Bu yıl şampiyon güreşçimiz Bülent Gürbüz ismine düzenlenen tertip 21-22-23 Haziran 2024 tarihlerinde İzmit Atletizm Pisti’nde gerçekleştiriliyor.

1622 GÜREŞÇİ KAYIT YAPTIRDI

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen yağlı güreşlere 74 başpehlivan, 98 başaltı, 110 büyük orta olmak üzere toplam 1623 güreşçi kayıt yaptırdı. Bugün tartı ve kayıt süreçleriyle başlayan tertipte eleme karşılaşmaları için alana gelen ve peşreve çıkan minik-1 uzunluğundan, küçük orta büyük uzunluğuna kadar olan güreşçiler, rakiplerinin sırtını yere getirmek için kol bağladı. Birinci karşılaşmalar ile birlikte ter dökmeye başlayan pehlivanlar iki gün boyunca kısasıya rekabet içerisinde olacak.

FİNAL KARŞILAŞMASI PAZAR GÜNÜ

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi pehlivanların çayıra çıkarak kıran kırana uğraş edeceği 16. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nde 22 Haziran Cumartesi günü Başpehlivan 1, 2, 3 ve 4. tıp güreşleri yapılacak. 23 Haziran Pazar günü ise Başpehlivan çeyrek final, yarı final ve final karşılaşmaları gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın da iştirak göstereceği dev tertipte şampiyon başpehlivan Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri ve Kocaeli’ne has motiflerle süslenerek özel hazırlanmış altın kemerin sahibi olacak.

SEKAPARK ETABININ ÖNEMİ

Türkiye’nin en argümanlı pehlivanlarının mertlik, yürek ve yiğitlik timsali olarak kol bağlayıp güreş tutacağı 16. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri pehlivanlar için başka bir kıymet taşıyor. Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin 3. tertibi olarak yapılan Sekapark etabında birinci olanlara ekstra 3 puan veriliyor. Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nde kendi uzunluklarında birinci 64’e giren pehlivanlar da Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne direkt katılma hakkı kazanıyor. Türkiye’nin dört bir yanından Kocaeli’ne gelen binlerce güreş sever de güçlerini ve tekniklerini er meydanında sergileyecek olan güreşçileri izlemenin zevkine varacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ