yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

2. Çorlu Tiyatro Festivali Sona Erdi

Büyük bir coşku ve heyecanla başlayan 2. Çorlu Tiyatro Şenliği, Ünal Baysan Kültür Merkezi, Memduh Şevket Esendal Sahnesi ve Çardaklı Çeşme Sahnesi’nde fiyatsız olarak gerçekleştirilen tiyatrolar ve aktifliklerin akabinde sona erdi.

2. Çorlu Tiyatro Festivali Sona Erdi


5 gün boyunca binlerce tiyatroseveri bir ortaya getiren 2. Çorlu Tiyatro Şenliği, ÜBKM’de sahnelenen “Düş Albay” oyunu ile başladı. Salonu dolduran tiyatroseverler, Rapiska Sahne takımı tarafından sahnelenen oyunu büyük bir ilgiyle izledi. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yaptığı açıklamada, bu yıl ikincisi düzenlenen Çorlu Tiyatro Şenliği ile sanata ve sanatkara dayanak olmaya devam ettiklerini belirterek, “Bu şenlikte hem yetişkinler hem de çocuklar çok kıymetli oyunlar ve şovlar izleyecek. Tüm vatandaşlarımıza güzel seyirler ve güzel cümbüşler diliyorum.” dedi.

Günün ikinci oyunu ise Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde tiyatroseverler ile buluştu. EKT Sahne’nin sahneye koyduğu 2 perdelik “Ayıp Ettik” isimli oyun tiyatroseverlerden büyük ilgi gördü.

2. Çorlu Tiyatro Festivali’nin ikinci gününde “G-5” isimli oyun Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluştu. 4. Duvar Tiyatro tarafından sahnelenen karmaşık bir psikoloji, drama ve deneysel temalı oyun ilgiyle izlendi.

Hem çocuklar hem de yetişkinler için sahnelenen oyunlarla devam eden 2. Çorlu Tiyatro Şenliği üçüncü gününde çocukların çok sevdiği ve Star Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Maşa ile Koca Ayı Şeker Diyarı” isimli oyunla Ünal Baysan Kültür Merkezi’nde perdeler açıldı. Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde ise Çorlu Yaratıcı Drama ve Sanat Derneği’nin sahnelediği “Çehov’dan Seçmeler” isimli yetişkin tiyatro oyunu, Çorlulu tiyatroseverlerle buluştu.

2. Çorlu Tiyatro Festivali’nin dördüncü gününde Ünal Baysan Kültür Merkezi’nde Tek Kent Tiyatrosu oyuncuları tarafından “Önce Juliet Sonra Romeo” oyunu sahnelendi.

Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde Mavi Beyaz Sahne ve Görsel Sanatlar Derneği oyuncuları tarafından sahnelenen “Bugün Git Yarın Gel” oyunu izleyicileri tarafından çok beğenildi.

Çardaklı Çeşme Sahnesi’nde ise Üç Beş Sanat Tiyatrosu grubunun “Sevimli Kahramanlar” isimli oyunu minik izleyicilerinden büyük alkış aldı.

2. Çorlu Tiyatro Festivali’nin son gününde birinci şov Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde İllüzyonist Murat İkiz tarafından sergiledi. “Muhteşem Çocuklar ile Akıl Oyunları” gösterisini izlemeye gelenler, gözlerini bir an bile sahneden ayırmadı.

Memduh Şevket Esendal Sahnesi’ndeki ikinci şov olan ve Cet Sahne Sanatları tarafından sahnelenen “Çılgın Profesör Macit” gösterisi hem öğretti hem de eğlendirdi.

Ünal Baysan Kültür Merkezi’nde Çorlu Halk Tiyatrosu’nun Semahat Dede anısına sahnelediği “Entrikalı Dolap Komedyası” ise ayakta alkışlandı.

5 gün boyunca her gün binlerce tiyatrosevere fiyatsız kültür-sanat aktifliği sunan 2. Çorlu Tiyatro Şenliği alkışlarla sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim