yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

2 Milyon Çocuk Decathlon’la Koşacak

Küresel spor markası Decathlon’un isim sponsorluğunda, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) iş birliği ile hayata geçirilen “Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı” atletizm yarışları başladı. Yarışlara Türkiye genelinde 10-14 yaş aralığında 2 milyon çocuğun katılması hedefleniyor.

2 Milyon Çocuk Decathlon’la Koşacak


Global spor markası Decathlon’un isim sponsorluğunda, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun iş birliğiyle düzenlenen, Türkiye’nin en geniş kapsamlı çocuk atletizm yarışları “Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı” mayıs ayı prestijiyle başladı. Çocukları spora teşvik etmek, spor kültürünü yaygınlaştırmak, atletizmde yeni yeteneklerin keşfedilmesine ve yetiştirilmesine katkı sağlamak hedefiyle düzenlenen “Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı” yarışlarına Türkiye genelinde 10-14 yaş aralığında 2 milyon çocuğun katılması hedefleniyor. 

“Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı”na katılan çocuklar, okullarındaki ön eleme yarışlarının akabinde, kent elemelerine katılacak; kent elemelerinde başarılı olan çocuklar ise Çanakkale, İzmir, Ankara, Antalya, Gaziantep, Diyarbakır, Samsun ve İstanbul’da gerçekleşecek bölge finallerinde gayret edecek. Bölge finallerinde dereceye giren genç atletler, 13 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek Türkiye Finali’nde yarışacak. Türkiye Finali’nde, kendi kategorisinde birinci sırayı elde eden 5 kız ve 5 erkek sportmen, onları keşfeden vücut eğitimi öğretmenleriyle birlikte ağustos ayında 4 günlük Fransa seyahatine hak kazanacak. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Decathlon Türkiye Pazarlama ve Bağlantı Yöneticisi Hikaye Pamuk Dolanbay, “Decathlon’un temel gayesi, bireyleri sporun keyif ve yararlarıyla harekete geçirerek, herkes için olumlu tesir yaratmak. Bunun için ‘herkesin kendi şartlarına nazaran spor yapmasına imkan sağlamak’ gayemiz doğrultusunda, her yaştan ve yetenek düzeyinden insanın sporu hayatına dahil etmesine imkan sağlayacak proje ve inisiyatifler hayata geçiriyoruz. ‘Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı’ projesi, Decathlon olarak sporu toplumun her kesitine yayma ve spora erişimi kolaylaştırma vizyonumuzu destekleyen, bir kesimi olmaktan son derece heyecan duyduğumuz bir proje. Spor, genç jenerasyonları faal hayat biçimleri konusunda teşvik ediyor. Onları berbat alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı birer birey olarak yetişmelerine katkıda bulunuyor. Münasebetiyle spor yalnızca bir rekabet alanı değil, tıpkı vakitte sıhhat, memnunluk ve toplumsal ahenk için bir araç.  Bu nedenle, bu projeyi, gençlerimizin daha sağlıklı, daha keyifli ve daha başarılı bir geleceğe erişmelerine imkan tanıyan bir fırsat olarak görüyoruz. Bu projeyle birlikte Türkiye genelinde 2 milyon çocuk harekete geçecek. Ayrıyeten, bu çocuklar ortasındaki genç yeteneklerin keşfedilmesine ve geliştirilmesine imkan sağlayarak, Türkiye’nin atletizmdeki gelecek başarılarına katkıda bulunuyoruz. Bu manalı projenin gerçekleşmesinde emeği olan herkese, Decathlon olarak teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Decathlon’un isim sponsorluğuyla, Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğiyle ve Bro Event Spor Organizasyonları’nın tertibiyle düzenlenen “Decathlon Türkiye’nin En Hızlısı” hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için aktifliğin resmî web sitesini ziyaret edebilirsiniz: 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ