yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci Dönemi Başladı

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci periyodunda ders zili bugün çaldı. Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 16 günlük yarıyıl tatilinin akabinde 2023-2024

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci Dönemi Başladı

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci periyodunda ders zili bugün çaldı.
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 16 günlük yarıyıl tatilinin akabinde 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ikinci devrinin başlaması hasebiyle ziyaret ettiği Ankara Etimesgut Şehit Güner Altınok İlkokulu’nda öğrenciler ve öğretmenlerle buluştu. Bakan Tekin ziyaretinde, ikinci periyodun birinci ders zili öncesi düzenlenen bayrak merasiminde öğrencilerle İstiklal Marşı’nı okudu. Derslerine konuk olduğu öğrencilerle yarıyıl tatiline ait sohbet eden Bakan Tekin, daha sonra okulun Masal Atölyesi’ni ziyaret etti ve Nasrettin Hoca fıkrası canlandırması yapan öğrencilerin küçük oyununu izledi. Eleştirel düşünme hünerini geliştirmek için Nasreddin Hoca fıkrası üzerinden öğretmen ve öğrencilerin uyguladığı “soru-cevap” kısmını izleyen Tekin, çocuklara, “Öğretmeninizle yaptığınız dersi beğeniyor musunuz?” diye sordu.
2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci periyodunda ders zili bugün çaldı.

Bakan Tekin’e Öğrenciler Sordu, “Siz Küçükken Çalışkan Mıydınız?”

Bakan Tekin öğrencilere, “Bu derslerde Nasreddin Hoca üzere toplumun yetiştirdiği kıymetli isimleri öğreniyorsunuz. Hem toplumsal yaşantımızı görüyorsunuz hem de çok hoş dersler çıkarıyorsunuz. Dersleri bu türlü işlemenizi istiyoruz.” diye seslendi. Bakan Tekin, daha sonra öğrencilerin gülümseten sorularına da cevap verdi. Nasreddin Hoca fıkrasıyla alakalı olarak, “Dostlarınıza güvenir misiniz?” diye soran bir öğrenciye, “Evet güvenirim.” diye karşılık veren Bakan Tekin, bir öbür öğrencinin sorusu üzerine küçükken kadro tuttuğunu, Beşiktaşlı olduğunu lisana getirdi. Bakan Tekin’in “Siz küçükken çalışkan mıydınız?” diye soran öğrenciye karşılığı, “Evet biraz öyleydim, çalışkandım.” halinde oldu. Tekin, toplumsal medya hesabından ziyaretiyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Bugün ülkemizin 81 vilayetinde yaklaşık 18 milyon öğrencimiz, 1 milyonun üzerinde öğretmenimiz yeni periyoda ‘merhaba’ dedi. Bizler de okul koridorlarının çocuklarımızın sevinçli sesleriyle yankılandığı bu hoş günün mutluluğuna ortak olmak için Etimesgut Şehit Güner Altınok İlkokulumuzda öğrencilerimiz ve meslektaşlarımızla beraberdik. 2023-2024 eğitim öğretim yılının 2. devri eğitim ailemize hayırlara vesile olsun inşallah” Bakan Tekin daha sonra Etimesgut Satı Bayan Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek buradaki öğrenci ve öğretmenlerle de bir ortaya geldi. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ