yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

23 Nisan Çiğli’de Karnaval Havasında Kutlandı

Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız; “23 Nisan’ları büyük statlarda kutlayacağız”

23 Nisan Çiğli’de Karnaval Havasında Kutlandı

Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız; “23 Nisan’ları büyük statlarda kutlayacağız”

Çiğli Belediyesi tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Çocuk Karnavalı renkli etkinliklerle Çiğlili çocukların yüzünü güldürdü. Miniklerin ellerindeki Türk Bayrakları ve sloganlar eşliğinde salona giren Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız; konuşmasını da etrafını saran çocuklarla birlikte yaptı. Yıldız, “23 Nisan’lar kapalı alanlarda değil, büyük statlarda kutlanacak. O günlere az kaldı. Çocuklarımız yalnız değil, hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmeyene kadar uğraşa devam edeceğiz” diye konuştu.

Çocuklardan Lider Yıldız’a sevgi seli

Kaymakamlığın düzenlediği merasime katıldıktan sonra İsmail Rahmi Karadavut İlkokulu’ndaki aktiflikleri izleyen Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, müsabakalar kapsamında dereceye giren çocuklara mükafatlarını verdi. Lider Yıldız daha sonra Çiğli Belediyesi’nin mesken sahipliği yaptığı 23 Nisan Çocuk Karnavalı’na katıldı. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen aktiflikte çocuklar tarafından etrafı sarılan Yıldız; konuşmasını da onların coşkulu iştiraki ile gerçekleştirdi. Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız konuşmasında; “Umarım ilerleyen yıllarda 23 Nisan’ları kapalı spor salonlarında değil de benim çocukluğumda yaşadığım üzere büyük statlarda kutlarız. Bizim iktidarımızda bu gerçekleşecek, o günlere az kaldı. O güne kadar Çiğli’de hiçbir çocuğu yalnız bırakmayacağız” dedi.

Başkan Yıldız: “Çocuklarımıza inanıyor ve güveniyoruz”

Miniklerin salladıkları Türk Bayrakları ve “Onur Başkan” tezahüratları ortasında konuşmasını sürdüren Lider Yıldız, “23 Nisan 1920’nin üzerinden tam 104 yıl geçti. Atatürk, bağımsızlık çabasının merkezi meclisi kurarken, Cumhuriyeti ve ulusal egemenliğin gücünü çocuklarımıza teslim etti. Sizlere güvendi ve inandı. Bizler de sizlere inanıyoruz. Çok çalışarak ülkemizin geleceğini sizler aydınlatacaksınız. Biz de sonuna kadar sizin yanınızda olacağız. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bizlere armağan eden Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kere daha minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

SMA hastası Doruk’a moral alkışı

Başkan Onur Emrah Yıldız, salonu dolduran çocuklarla birlikte; Çiğlili SMA hastası minik Doruk Çukurcu’ya 23 Nisan selamı gönderdi. Doruk’un verdiği çabayı çocuklara anlatan Lider Yıldız, çocuklardan Doruk’a sahip çıkma kelamı alırken; tüm salon Doruk’a dakikalar süren bir moral alkışıyla dayanak verdi.

Çocuklar; halk oyunları, dans şovları ve sportif yarışların düzenlendiği karnavalın akabinde Çiğli Belediyesi Yoksul Baykurt Salonu’nda sahnelenen ‘Sağlıklı Hayat Sokağı’ isimli oyun ile gönüllerince bir gün geçirdi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ