yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Burhaniye’de coşku ile kutlandı

Ata’mızın çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yılı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk merasimi ile başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Burhaniye’de coşku ile kutlandı


Ata’mızın çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yılı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk merasimi ile başladı.

Burhaniye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk törenine, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Burhaniye Belediye Lider Yardımcıları Oktay Erbalaban, Ayten Tuna, Tamer Midilli, Burhaniye Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Bora Zihni katıldı.

Atatürk Anıtına, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi bırakıldı. Çelenk sunum merasimi akabinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık hürmet duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Kutlama merasimi 8 Eylül Stadyumu’nda yapılan kutlama ile devam etti.

ÖĞRENCİLER MÜKEMMELLER YARATTI

Burhaniye 8 Eylül Stadı’nda devam eden kutlama merasimi, hürmet duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Düzenlenen kutlama merasimine, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Kumandan Vekili Albay Murat Özkan, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Cumhuriyet Başsavcısı Turgay Osman Taş, Birinci Ağır Ceza Mahkeme Başkanı Erhan Emre, Balıkesir Üniversitesi (B.U.B.F.A) Dekanı Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban, Burhaniye İlçe Emniyet Müdürü Faik Karabaş, Burhaniye İlçe Jandarma Kumandan Vekili Ast. Kıd. Başçavuş Serkan İrez, Burhaniye Askerlik Şube Lider Vekili İşçi Teğmen Yusuf Vural, CHP Burhaniye İlçe Başkanı Aylin Yıldırım ve idare kurulu üyeleri, siyasi parti temsilcileri, Burhaniye Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşların iştirakleriyle, 8 Eylül Stadyumu’nda 23 Nisan coşkusu devam etti.

 

Kutlama merasimi, öğrencilerin halk oyunları şovları, şiirlerini okuması ve ront şovları, jimnasitik şovları ve müzik dinletileri ile devam etti. Şovların akabinde yapılan ödül merasimi ile farklı yaş kategorilerinde fotoğraf ve şiir yarışlarında dereceye giren öğrencilere mükafatları verildi. 

Dereceye giren öğrenci listesi;

Resim yarışında farklı yaş kümelerinde 1. olan öğrenciler: Zeynep Irmak Anar, Zehra Velioğlu

Şiir yarışında farklı yaş kümelerinde 1. olan öğrenci: Yağmur Nisan İnce,

Resim müsabakasında farklı yaş kümelerinde 2. olan öğrenciler: Nihal Özcan, Fatma Suda Akyol

Şiir müsabakasında farklı yaş kümelerinde 2. olan öğrenci: Neslihan Karakaya

Resim yarışında farklı yaş kümelerinde 3. olan öğrenciler: Beril Genç, Görkem Önal

Şiir müsabakasında farklı yaş kümelerinde 3. olan öğrenci: Deniz Duman

Tören sonunda, protokol üyeleri merasim alanına inerek şovların hazırlanmasında emeği geçen komite üyelerini kutlayarak, manalı günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Burhaniye Belediyesi’nin fiyatsız olarak çocuklara özel düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği çeşitli etkinliklerle çocukların bu manalı günlerini doyasıya kutlayacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ