yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

6 Şubat depreminde hayatını kaybedenler İzmir’de anıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda hayatını kaybedenler için kentin 8 noktasında lokma ve helva dağıttı. Sarsıntı sırasında Hatay’da olan ve şehit düşen piyade er Eren Taşkın için mahallesinde mevlit okutulurken Eşrefpaşa Hastanesi’nde de anma merasimi düzenlendi

6 Şubat depreminde hayatını kaybedenler İzmir’de anıldı


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda hayatını kaybedenler için kentin 8 noktasında lokma ve helva dağıttı. Sarsıntı sırasında Hatay’da olan ve şehit düşen piyade er Eren Taşkın için mahallesinde mevlit okutulurken Eşrefpaşa Hastanesi’nde de anma merasimi düzenlendi.

Türkiye’yi sarsan zelzele felaketinin birinci gününden itibaren afet bölgesindeki yurttaşlara kucak açan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat’ın yıl dönümünde Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda ömrünü yitirenleri unutmadı. Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Karabağlar, Karşıyaka ve Konak’ta 8 noktada lokma ve helva dağıtıldı. Zelzele sırasında Hatay’da olan ve şehit düşen piyade er Eren Taşkın için mahallesinde mevlit okutulurken Eşrefpaşa Hastanesi’nde de anma merasimi düzenlendi.

 

“Bizler her acıda dayanışmayı, yardımlaşmayı kendimize vazife biliriz”

Eşrefpaşa Hastanesi’ndeki anma merasimi poliklinik girişinde düzenlendi. Başhekim Yavuz Uçar, Başhekim Yardımcısı Filiz Dağ, Başhekim Yardımcısı Gaffar Karadoğan ve hastane işçisinin katıldığı anma merasiminde konuşan Başhekim Yardımcısı Gaffar Karadoğan, “Bu acının tek sebebi doğal afet değildi. Bilimden uzak yapılaşma ve bilimden uzak kontrol.  Vicdansız kontrol. Bir daha bu türlü acılar yaşanmaması için yapılaşmanın ve kontrolün bilimsel olması gerektiğini çok uygun biliyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi olarak bizler her acıda olduğu üzere hem birilerini kurtarabilmek hem de geride kalanların acılarını paylaşabilmek, yardım eli uzatabilmek için Hatay’a, Maraş’a, Adıyaman’a, Osmaniye’ye tıpkı gün akın ettik. Bir hafta sonra bölgede Eşrefpaşa Sahra Hastanesi’ni kurduk. 8 hafta bölgede yaraları sarmaya çalıştık. Bizler her acıda dayanışmayı, yardımlaşmayı kendimize misyon biliriz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ