yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

65 yaş üstüne toplu taşımada sınırlama yok

Büyükşehir, toplu taşımada kullanılan fiyatsız ve indirimli seyahat kartlarına sınırlama getirilmediğini açıkladı

65 yaş üstüne toplu taşımada sınırlama yok

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin fiyatsız ve indirimli seyahat kartlarında değişikliğe gittiği tarafında birtakım basın organlarında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı. Ulusal yayın kuruluşlarında da yer alan; Kocaeli Büyükşehir’in yaptığı yeni düzenlemeyle toplu taşıma araçlarında 65 yaş ve üstü vatandaşların sınırsız biniş hakkının sona erdiğine yönelik haberlerin temelsiz olduğu tabir edildi. Ulaşım Dairesi Başkanlığınca yapılan açıklamada 65 yaş ve üstü vatandaşların KocaeliKartlarında rastgele bir sınırlama olmadığı söz edildi.

 

BASINDA ÇIKAN TEMELSİZ HABERLER

Kocaeli’nde ulaşımda kullanılan fiyatsız ve indirimli seyahat kartlarında düzenlemeye gidildi tarafındaki haberler gerçeği yansıtmıyor. Kimi basın organlarında; ‘’Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, fiyatsız ve indirimli seyahat kartlarında kıymetli bir değişikliğe gitti. Yeni düzenleme ile birlikte toplu taşıma araçlarında 65 yaş ve üstü vatandaşların sınırsız biniş hakkı sona erdi ve sınırlama getirildi’’ halinde haberler yer almıştı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

 

ULAŞIMDA SINIRLAMA YOK

Ulaşım Dairesi Başkanlığınca yapılan açıklamada Kocaeli’nde ulaşımda kullanılan fiyatsız ve indirimli seyahat kartları kullanımında rastgele bir düzenleme yapılmadığı ve bilhassa 65 yaş ve üstü vatandaşların KocaeliKartlarında rastgele bir sınırlama olmadığı tabir edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ