yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Abdullah Özdemir, Adıyaman ve Malatya’da depremzedeleri ziyaret etti

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat zelzelelerinin birinci yıl dönümünde Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, Adıyaman ve Malatya’da depremzedelerle bir ortaya geldi.

Abdullah Özdemir, Adıyaman ve Malatya’da depremzedeleri ziyaret etti


Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat sarsıntılarının birinci yıl dönümünde Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, Adıyaman ve Malatya’da depremzedelerle bir ortaya geldi. Deprem bölgesinde başlattıkları hizmetleri, bütün yaralar sarılana kadar sürdüreceklerini söyleyen Özdemir, “Bağcılar Belediyesi olarak elimizi buradan hiç çekmedik” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 6 Şubat sarsıntılarının birinci yıl dönümünde Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, depremzedeleri yalnız bırakmadı. Özdemir, beraberindeki heyetle Adıyaman ve Malatya’yı ziyaret etti.

 

Zamanın durduğu saat kulesi önüne karanfil bıraktı

Önce Adıyaman’a giden heyet burada hayatını kaybedenler için düzenlenen gıyabi cenaze namazına katıldı. Daha sonra depremin olduğu 04.17’de vaktin durduğu saat kulesi etrafında toplanan kalabalık, saat kulesine karanfil bıraktı.

 

Depremzedelerin acılarına ortak oldu

Adıyaman ziyaretinin akabinde Malatya’ya geçen grup, Bağcılar’ın kardeş kenti Battalgazi’de konteyner kentte kalan vatandaşlarla bir ortaya geldi. Özdemir’e Battalgazi Belediye Lideri Osman Güder ile AK Parti Bağcılar İlçe Lideri Rüstem Tüysüz de eşlik etti. Ailelerle sohbet eden Özdemir, onların istek ve zahmetlerini dinleyip acılarına ortak oldu.

 

Ölenler için mevlit okutuldu

Depremde hayatını kaybedenler için mevlidin okunduğu ziyarette depremzedelere yemek ikramında da bulunuldu. Konteyner kent sakinleri, zelzelenin birinci gününden bu yana yanlarında olan Özdemir’e teşekkür etti.

 

“Elimizi buradan hiç çekmedik”

Hükümet ile belediyelerin uğraşları ve inanılmaz derecede özverileriyle yaraları sardığını söyleyen Özdemir, “Bağcılar Belediyesi olarak elimizi buradan hiç çekmedik. Burada her vakit vatandaşlarımızla bir ortada olmaya uğraş ettik. Zelzelenin birinci yılında da tekrar vatandaşlarımızla birlikteyiz. Bağcılar’daki iş adamlarımız, STK’larımız, okul aile birliklerimiz ve Bağcılar’ımızın tüm fertlerinin katkılarıyla 505 adetlik bir konteyner kent kurduk. Malatya Büyükşehir belediyemiz ve Battalgazi belediyemizle birlikte alt yapıyı oluşturduk. Asfalt ve parke yollarımızla vatandaşlarımızın sağlıklı biçimde ulaşımını sağladık. Konteyner kentte ana okulumuz, mescidimiz, oyun alanlarımız ve toplumsal alanlarımız mevcut. Her vakit depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Şimdiye kadar olduğu üzere bundan sonra da Malatya ve Adıyaman başta olmak üzere tüm kentlerle birlikte olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ