yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Acer, Bulut Çalışma Alanını iki Chromebook Plus Enterprise Dizüstü Bilgisayarıyla Güçlendiriyor

Yeni Acer Chromebook’lar, bulut tabanlı işletmelerin muhtaçlık duyduğu güç, sürat ve yeni yapay zeka özelliklerinin yanı sıra sınıfının en düzgünü idare ve güvenlik özelliklerini sunuyor.

Acer, Bulut Çalışma Alanını iki Chromebook Plus Enterprise Dizüstü Bilgisayarıyla Güçlendiriyor


Acer bugün, her ikisi de işletmelerin, onların insan kaynaklarının ve ön saflardaki çalışanlarının bulutta daha verimli ve inançlı bir formda çalışabilmesi için en son teknolojiyle donatılmalarını sağlayan güçlü teknoloji ve Google AI özellikleriyle öne çıkan iki yeni Acer Chromebook Plus Enterprise dizüstü bilgisayarı tanıttı. 

İki yeni Chromebook Plus Enterprise modeli; Acer Chromebook Plus Enterprise 515 ve Acer Chromebook Plus Enterprise Spin 514, sınıfının en yeterlisi güvenlik, kolay idare, esnek erişim ve gelişmiş idare takviyesi sağlayan ChromeOS’in iş yetenekleriyle birlikte; iki kat sürat, bellek ve depolama[1] kapasitesine sahip olarak kullanıcılara sunuluyor. Acer Chromebook Plus Spin 514 (CP514-4HN) son tüketici ve ferdî kullanıcılar için de satışa sunuluyor. 

Acer Inc. Dizüstü Bilgisayarlardan Sorumlu Genel Müdürü James Lin, “Yeni Acer Chromebook Plus Enterprise modelleri, ChromeOS’teki Google yapay zekanın en yeterli özelliklerini kurumlara sunarak sahip oldukları iş gücü ortasında verimliliği ve işbirliğini artırıyor. Kurumsal şirketlerden küçük işletmelere, perakende ve sıhhat hizmetlerine kadar her tipten kuruluş, iş yüklerini güçlendirmek için emniyetli, yapay zeka özellikli aygıtlara muhtaçlık duyuyor ve bu yeni Acer Chromebook Plus Enterprise dizüstü bilgisayarlar tüm bunları ve daha fazlasını onlar için sunuyor.” dedi. 

Intel® Core™ 7 150U[2]’ya kadar işlemcilerle ile güçlendirilmiş ve 16 GB’a kadar LPDDR5X RAM ile donatılmış sistemler, bulut iş gücünün, dağıtılmış grupların ve çalışanların bağlı kalmasını birebir vakitte da verimli çalışmasını sağlamak için birinci sınıf performans, yüksek çoklu vazife ve üretken yapay zeka özellikleri sunuyor. İşletmeler ve kuruluşlar, eski, kurumsal ve özel uygulamalarının inançta kalması ve kusursuz formda çalışabilmesini teminat altına almak için ChromeOS’e güvenebilirler. Dahası Acer Chromebook’lar, 10[2,3] saate kadar pil ömrü ve süratli şarj özellikli pillerle[2] çalışma müddetini de artırıyor. 

Google Yapay Zeka Takviyeli Arama Araçları ile Birçok Uygulama için Görüntü Konferans Takviyesi  

Acer Chromebook Plus Enterprise modellerini görüntü konferans için kullanan çalışanlar Zoom, Slack, Google Meet ve Microsoft Teams üzere en çok tercih ettikleri uygulamayı seçebiliyor ve aygıtların gürültü tedbire için Acer’ın Süreksiz Gürültü Azaltma (Temporal Noise Reduction – TNR) özelliğine sahip web kameraları sayesinde hem imgelerinin hem de seslerinin en düzgün formda iletileceğinden emin oluyor. ChromeOS üzerindeki yerleşik Google yapay zeka takviyeli imajlı arama araçları, netliği ve aydınlatmayı otomatik olarak geliştirerek gürültüyü önlüyor ve art planları bulanıklaştırıyor. Çift hoparlör ve DTS® Audio, konferans tecrübesini yüksek kaliteli, bozulmasız ses ile tamamlıyor.

Sağlam ve Sürdürülebilir Dizaynla Üretkenliği Artıran Büyük Ekranlar 

Yeni Acer Chromebook Plus Enterprise 515 (CBE595-2/T), e-tablolar, grafikler ve fotoğraflardaki ayrıntıların detaylı ve canlı olmasını sağlamak için IPS teknolojisine sahip 15,6 inçlik geniş bir Full HD (1920×1080) ekrana sahiptir. Finans, perakende ve hizmet alanlarının yanı sıra STEM alanlarında çalışanlara özel bir sayısal tuş ekibi için ekranda geniş alan sağlıyor; böylelikle kullanıcılara bilgi girişi için verimli bir yol sunuyor. 

Yalnızca 1,5 kg yüküyle rahatlıkla taşınabilir özellikteki Acer Chromebook Plus Enterprise Spin 514’ün (CPE594-1N) 14 inç WUXGA (1920×1200) ekranı, aygıtın 2’si 1 ortada dönüştürülebilir tasarımı sayesinde dört farklı modda kullanılabiliyor. Acer Chromebook Plus Spin 514, 360 derecelik menteşeleri sayesinde klasik bir dizüstü bilgisayardan tablet moduna çarçabuk dönüşüyor; USI Active Stylus[2,4] aracılığıyla direkt ekranın Antimikrobiyal Corning® Gorilla® Camı üzerine Pratik bir formda dokunmatik giriş ve not alma imkanı sağlıyor. 

Her iki yeni Acer Chromebook Plus Enterprise modeli de MIL-STD 810H standardına uygun ve darbelere sağlam bir kasaya sahip. Ayrıyeten, yüz yüze müşteri görüşmeleri, toplantılar, perakende ortamları ve hareket halindeyken çalışma esnasında, masa üzerinde profesyonel bir görünüm sunuyor. Her iki model de isteğe bağlı geriden aydınlatmalı klavye seçeneğiyle düşük ışık şartlarında bile üretkenlik sağlıyor. Çalışanlar ve bulut çalışanları, süratli ve emniyetli Wi-Fi 6E kontağı sayesinde HDMI ve çift USB Type-C temas noktaları da dahil olmak üzere varlıklı bağlanabilirlik seçenekleri aracılığıyla aygıtları bağlayabiliyor ve şarj edebiliyor. 

Yeni Acer Chromebook Plus aygıtları, EPEAT kaydı[5] özelliklerine sahip olmalarının yanı sıra okyanusa bağlı plastik atıklardan üretilen OceanGlass™ dokunmatik yüzey üzere etraf dostu özellikleriyle şirketin Earthion misyonunu destekliyor. Geri dönüştürülmüş materyaller, sürdürülebilir ambalaj ve Energy Star sertifikasına uygun, güç açısından verimli bir tasarım içeriyor. 

Kurumsal Hayata Hazır Acer Chromebook Plus Enterprise Dizüstü Bilgisayarlar

Yeni Acer Chromebook Plus Enterprise modelleri, ChromeOS’un yerleşik iş yetenekleriyle hazır olarak gelir ve destekledikleri BT departmanlarının ve iş güçlerinin, sıfır dokunuşlu kayıtla süratli bir halde sisteme dahil olmalarına ve kullanıcı tecrübelerini kolaylaştıran idaresi kolay aygıt siyasetleriyle üretken kalmalarına imkan tanır. ChromeOS, bulut tabanlı idare, gelişmiş güvenlik ve detaylı denetimler üzere özelliklerle insanları güvenlik ihlallerinden ve kârlılığı maliyetli ataklardan koruyor. 7/24 Google takviyesi ve ChromeOS sorun giderme yardımı ile güncellemeleri, tahlil raporlarını ve teknik meseleleri yönetmek daha kolay hale geliyor.

Okul Dağıtımı ve İdaresi İçin Chrome Education Yükseltme

Yeni Acer Chromebook Plus modelleri, okullarda sıkıntısız aygıt idaresi için Chrome Education Upgrade (Yükseltme) özelliğiyle de sunuluyor. Chrome Education Yükseltme, yöneticilerin aygıtları geniş ölçekte yönetmesine yardımcı oluyor ve tüm Chromebook Plus özelliklerinin yönetilmesine yardımcı olan idare siyasetleri sunuyor. Yöneticiler ayrıyeten Chrome Education Yükseltme’nin El Değmeden Kayıt ve 7/24 Google dayanağı üzere fonksiyonel özelliklerden de yararlanabiliyor. 

Fiyatlar ve Bulunabilirlik 

Acer Chromebook Plus Enterprise 515 (CBE595-2/T) EMEA bölgesinde haziran ayı itibariyle 579 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. 

Acer Chromebook Plus Enterprise Spin 514 (CPE594-1N) EMEA bölgesinde temmuz ayı itibariyle 679 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. 

Acer Chromebook Plus Spin 514 (CP514-4HN) EMEA bölgesinde temmuz ayı itibariyle 679 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Kesin özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgelere nazaran değişiklik gösterebilir. Makul pazarlarda bulunabilirlik, eser özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen acer adresinden size en yakın Acer ofisi ile bağlantıya geçin. 

Ürün görselleri ve özellikleri için Acer Medya Merkezini ziyaret edebilir yahut tüm duyuruları görmek için Acer Basın Odasını ziyaret edebilirsiniz. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim