yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Acer Swift Serisi Dizüstü Bilgisayarlar Yakında Yeni AMD Ryzen AI 300 Serisi İşlemcilere Sahip Modellerle Yenilenecek

Acer, ince ve hafif dizüstü bilgisayar modellerine sahip Swift serisine, 2024 yılının üçüncü çeyreğinin başlangıcıyla bir arada, yeni AMD Ryzen™ AI 300 Serisi dizüstü bilgisayar işlemcilerine sahip modellerin ekleneceğini duyurdu.

Acer Swift Serisi Dizüstü Bilgisayarlar Yakında Yeni AMD Ryzen AI 300 Serisi İşlemcilere Sahip Modellerle Yenilenecek


AMD takviyeli PC’lerin bu sınıfında sunulan daha fazla CPU ve GPU çekirdeği yüklemesinin yanı sıra ultra verimli NPU ile donatılmış olan AMD işlemciler, Acer’ın yeni kuşak yapay zeka bilgisayar seçeneklerinde ihtilal niteliğinde sürat ve performans sunmaya hazırlanıyor. Yeni modeller, Copilot+ PC deneyimleri[1] piyasaya sunulduğunda da fiyatsız güncelleme alabilecek. 

Acer Inc. COO’su Jerry Kao, “Yapay zeka; oyun, içerik oluşturma, profesyonel ve günlük kullanım alanlarında müşterilerimizin bilgisayarlara yönelik beklentilerini tekrar şekillendirmeye devam ediyor. AMD ile birlikte müşterilerimize gibisi görülmemiş bir güç ve performansla daha fazla yapay zeka dayanaklı tecrübesi mümkün kılıyoruz. Önümüzdeki aylarda AMD Ryzen AI 300 Serisi işlemcilerle güçlendirilmiş yeni sistemleri duyuracak olmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi. 

AMD Bilgi Süreç ve Grafik İş Kümesi Kıdemli Lider yardımcısı ve Genel Müdürü Jack Huynh “İnce ve hafif yeni kuşak yapay zeka bilgisayarlarında Acer’la iş iştiraki yapmaktan heyecan duyuyoruz. Acer’la; 50 TOPS süreç gücüyle dünyanın en güçlü NPU’suna; yeni jenerasyon Zen 5 mimarisine sahip dünyanın en süratli APU[2]’suna; oyun için dünyanın en güzel grafiklerine sahip 3’üncü jenerasyon AMD Ryzen AI işlemcilerimizi içeren yeni bir AI PC kategorisi yaratıyoruz.” dedi. 

Yeni yüksek performanslı “Zen 5” mimarisini temel alan, 12 adede kadar yüksek performanslı çekirdek ve 24 iş parçacığına sahip AMD Ryzen AI 300 işlemcilerin, ultra ince dizüstü bilgisayarlar için üst seviye performans sunması öngörülüyor. AMD Ryzen™ AI’ın bir modülü olarak yeni işlemciler, 50+ NPU TOPs’a varan yapay zeka bilgi süreç performansı[3] sağlamak için yeni AMD XDNA™ 2 teknolojisinden yararlanarak gelecek olan Acer Swift dizüstü bilgisayarlarda kullanıcıların yapay zeka yeteneklerini mahallî olarak kullanabilmesine ve üretken yapay zeka uygulamaları, Büyük Lisan Modelleri ve AI asistanlarını direkt çalıştırmasına imkan tanıyacak. Böylelikle kullanıcılar internet erişimine gereksinim duymadan ve pil ömründen ödün vermeden yaratıcılıklarını ve üretkenliklerini en üst seviyeye çıkarabilecekler. 

AMD Ryzen AI 300 Serisi işlemciler, ağır bilgi süreç iş yüklerinde bile daha düşük güç tüketimi ve harika pil ömrünü için optimize edildiği üzere, ek olarak, daha yüksek ivmeli bir üretkenlik sunmak ve süratli karşılık verme hassaslığı için 36 MB’a kadar önbellek seçeneği sunuyor. Yerleşik AMD Radeon™ 800M grafikler ise ayrık bir grafik kartı[4] olsun yahut olmasın, yüksek çözünürlüklü ekran takviyesi ve hızlandırmalı kodlama sağlıyor.  

[[1]]  Kullanıma sunulduğu vakit fiyatsız güncellemeleri gerektirir. Zamanlama aygıta ve bölgeye nazaran değişir. Ziyaret edin: aka.ms/nextgenaipcs

[2] Mayıs 2024 itibariyle AMD Performance Labs tarafından Cinebench R24 ve Geekbench 6 testleri kullanılarak yapılan testler. AMD Ryzen™ AI 9 HX 370 işlemciler (45W ve 54W) için konfigürasyon: AMD referans kartı, Radeon™ 890M grafik kartı, 32 GB RAM, 1 TB SSD, VBS=AÇIK, Windows 11. AMD Ryzen™ 9 8945HS işlemci (45W) için konfigürasyon: ASUS Vivobook S16, Radeon™ 780M grafik kartı, 32 GB RAM, 2 TB SSD, VBS=AÇIK, Windows 11. Intel Core Ultra 9 185H işlemci (45W) için konfigürasyon: MSI Prestige 16 AI Evo, Intel Arc Graphics, 16 GB RAM, 1 TB SSD, VBS=AÇIK, Windows 11. İşlemci sınıfı, misal TDP’ye sahip x86 işlemci olarak tanımlanır. Dizüstü bilgisayar üreticileri, farklı sonuçlar verecek formda yapılandırmaları değiştirebilir. STX-11.  

[3] Ryzen™ AI özel bir yapay zeka motoru, AMD Radeon™ grafik motoru ve yapay zeka yeteneklerini mümkün kılan Ryzen işlemci çekirdeklerinin birleşimi olarak tanımlanıyor. OEM ve ISV tarafından aktifleştirilmesi gerekmektedir ve muhakkak AI özellikleri şimdi Ryzen AI işlemciler için optimize edilmemiş olabilir. Ryzen AI; Ryzen 5 7540U, Ryzen 5 8540U, Ryzen 3 7440U ve Ryzen 3 8440U işlemciler hariç AMD Ryzen 7040 ve 8040 Serisi işlemcilerle uyumludur. Lütfen satın almadan evvel özelliklerin kullanılabilirliği için sistem üreticinize danışın. GD-220a. 

[4] Görüntü codec hızlandırma, (en az HEVC (H.265), H.264, VP9 ve AV1 codec’leri dahil) uyumlu medya oynatıcıların eklenmesi/kurulması şartına tabidir ve çalıştırılamaz. GD-176.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim