yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

AgeSA 2023 Yılında Yüzde 63 Büyüdü

Sabancı Holding ve Ageas iştiraki olan AgeSA, 2023 yılında bir evvelki yıla nazaran yüzde 63 büyüdü. BES’te 137 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan şirketin net karı ise 1,425 milyon TL oldu

AgeSA 2023 Yılında Yüzde 63 Büyüdü


Sabancı Holding ve Ageas iştiraki olan AgeSA, 2023 yılında bir evvelki yıla nazaran yüzde 63 büyüdü. BES’te 137 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan şirketin net karı ise 1,425 milyon TL oldu.

 Bireysel emeklilik ve hayat sigortası dalının başkan kuruluşlarından AgeSA, 2023 yılsonu finansal sonuçlarını açıkladı. BES’te 137 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan AgeSA, özel bölüm şirketleri ortasında liderliğini korurken, bir evvelki yıla nazaran yüzde 88 büyüdü. Hayat ve ferdi kaza üretiminde 7,5 milyar TL prim üretimine ulaşan şirket, bir evvelki yıla nazaran yüzde 101’lik büyüme kaydetti ve bu alanda da özel bölüm şirketleri ortasında liderliğini pekiştirdi. Yasal Finansal Raporlama Standartları’na (SFRS) nazaran, şirketin 2023 yılsonu net devir kârı ise 1,425 milyon TL olarak gerçekleşti ve bir evvelki yıla nazaran yüzde 63 büyüme kaydetti

 

AgeSA BES fonları 5 yılda yüzde 640 getiri kazandırdı

2023 yılında yaşanan tüm bu sıkıntılara karşın kesimin ve AgeSA’nın yılı büyümeyle kapattığına dikkat çeken AgeSA Genel Müdürü Fırat Kuruca, “Tek bir platform üzerinden birçok yatırım aracına ulaşma imkanı veren BES,  güvenli ve yararlı bir yatırım aracı olduğunu iştirakçisine kanıtladı.  

Örnek vermek gerekirse, son 5 yıllık getirilere baktığımızda AgeSA BES fonlarının yüzde 640’lık bir getirisi oldu. Bu periyotta enflasyon oranı ise yüzde 370. Yani AgeSA BES fonları, 5 sene içinde enflasyon üzerinde yüzde 270’lik bir gerçek getiri kazandırdı.

AgeSA olarak güçlü fon idaresi ve fark yaratan hizmetlerimizle müşterilerimizin sistemden elde ettiği faydayı daha da artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Özel dal şirketleri ortasında BES fon büyüklüğüne nazaran liderliğimizi yıllardır müdafaamız bu yaklaşımımızın bir delilidir. Hür hayat sigortası alanında ise farklı riskleri kapsayan, esnek ve yenilikçi eserlerimizle pazardaki pozisyonumuzu güçlendiriyoruz. Yeni birikimli hayat sigortası eserimiz Hayata Yatırım Sigortası’nın birinci yılında prim üretiminde %30 pazar hissesine ulaştık. 2024 yılında da müşterilerimizin “iyi ki” demeleri için en yeterli tahlilleri ve hizmetleri sunarak başkan pozisyonumuzu ve büyümemizi sürdüreceğiz.” dedi.

 

“Müşteriye bedel yaratacak yeni iş odaklı projeleri hayata geçirmeye odaklanacağız”

AgeSA’nın 2024 yılında BES’te yeni müşteri kazanımına odaklanacağını ve fon çeşitliliğini artıracağını söyleyen Kuruca, şöyle devam etti: “Fon çeşitliliğimizi ve performansımızı artırmaya, fon danışmanlığı hizmetlerimizi yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. Bunun yanı sıra müşterilerimize kıymet yaratacak yeni iş odaklı projeleri hayata geçirmeye ve dalımızda sürdürülebilirlik uygulamalarını artırmaya odaklanacağız. Türkiye’de sigorta şuurunun artmasına ve bölümün gelişimine öncülük ederken takımlarımızı genişleterek istihdama da katkıda bulunmayı sürdüreceğiz. Kesimin en büyük direkt satış takımına sahibiz. Bu kanalı büyütmeyi, takımımıza yeni çalışma arkadaşları ekleyerek yüz yüze hizmetimizi daha da yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz.”

 

AgeSA Hakkında

AgeSA, Sabancı Holding ile iki yüz yıllık sigortacılık geçmişi olan Belçikalı sigorta şirketi Ageas’ın iştirakidir. AgeSA birebir vakitte halka açık bir şirket olup, payları “AGESA” koduyla Borsa İstanbul’da süreç görmektedir. AgeSA, bireylerin tasarruf ve birikim muhtaçlıkları için ferdi emeklilik eserleri sunmaktadır. Tıpkı vakitte, müşterilerine sunduğu hayat ve kaza sigortası eserleriyle de hayatın getirebileceği beklenmedik risklere karşı bireyleri ve ailelerini teminat altına almaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ