yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ahmet Bin Saeed’in Ev Sahipliğinde Arabian Travel Market 2024 Başladı

Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde (DWTC) 6-9 Mayıs tarihleri ortasında gerçekleştirilen başkan global seyahat ve turizm aktifliği Arabian Travel Market (ATM) 2024, Dubai Sivil Havacılık Otoritesi (DCAA) Başkanı, Dubai Havaalanları Başkanı ve Emirates Havayolları ve Grubu Başkanı ve CEO’su olan Ahmed bin Saeed Al Maktoum’un konut sahipliğinde başladı.

Ahmet Bin Saeed’in Ev Sahipliğinde Arabian Travel Market 2024 Başladı


Rekor kıran bu yılki aktiflik, 165 ülkeden 2.300 iştirakçiyi ağırlayacak ve aktifliğe yaklaşık 41.000 ziyaretçi bekleniyor. ATM’nin bu yılki baskısı, şimdiye kadarki en büyük aktiflik olacak. 

1994 yılında 300 iştirakçi ve 7.000 ticaret ziyaretçisiyle başlayan ATM, artık tüm seyahat kesimlerini ve dikeyleri bir ortaya getiren global olarak tanınan bir aktiflik olarak kendini kanıtlamıştır. Bu yıl iştirakçilerin artışı %26 olarak kaydedildi.

Sheikh Ahmed, ATM 2024 iştirakçileri ortasında oluşan büyük ilginin Dubai’nin bölgedeki turizm ve seyahat için kıymetli bir destinasyon olduğunu yine doğruladığını belirterek, Dubai’nin dünya çapındaki bölüm başkanlarını bir ortaya getirerek kesimin geleceğini şekillendirme rolünü vurguladı. 

ATM 2024, ‘Girişimcilikle Yeniliklere Güç Vermek: Seyahati Girişimcilik Yoluyla Dönüştürmek’ temasına odaklanacak ve havacılık, oteller, konaklama ve halka açık cazibe merkezlerinde vizyon sahibi girişimcileri ve kesimin geleceğindeki dönüştürücü rolünü vurgulayacak. 

Dört günlük bir konferans gündemi, Küresel Sahne ve yeni Gelecek Sahnesi olmak üzere iki ana sahnede 50’den fazla oturumda 200 konuşmacıyı içerecek. Küresel Sahne, girişimcilik, gelişmekte olan pazarlar, sürdürülebilirlik ve lüksü keşfeden günlük doruklara konut sahipliği yaparken, Gelecek Sahnesi, yapay zeka, NextGen destinasyonlar, seyahat teknolojisi ve gelecek trend iddiaları üzere mevzuları kapsayacak. 

ATM 2024’ün açılış günü, Küresel Sahne’de His Excellency Issam Abdulrahim Kazim, Dubai Corporation for Tourism and Commerce Marketing’in CEO’su tarafından sunulan ‘Global Insights Kapısı’ başlıklı ana konuşmanın yanı sıra, ‘GCC İçinde Turizmi Düzenleme Bakanlık Tartışması’ da bulunmaktadır.

Pazar Bilgi Doruğu, bu hafta ATM’nin odaklı tartışmalarının dört gününü tamamlayacak ve girişimcilik, lüks ve sürdürülebilirlik, bu haftaki tepe programını oluşturacak. Gelecek gün için, seyahat teknolojisindeki en tesirli trendler, Gelecek Sahnesi’nde “Söylentiye Son: 2024 Seyahat Teknolojisi Trendlerini Açıklamak” oturumunda tartışılacak. Bu ortada, Küresel Sahne, IATA, Riyad Hava, AviationXLab ve Cirium’dan havacılık uzmanlarını bir ortaya getirerek “Teknolojinin Havacılığı Nasıl Bozduğunu” araştıracak ve akabinde Paul Griffiths, Dubai Havaalanları CEO’su ile “Havacılığın Geleceğini Yönlendirmek” başlıklı bir oturuma konut sahipliği yapacak. 

Seyahat Teknolojisi, seyahat ve konaklama bölümünü yönlendiren yenilikçi teknolojileri sergileyen 7 Mayıs’a kadar sürecek olan ATM’de devam edecek ve 7 Mayıs’ta Girişimcilik Tepesi, Ekonomik Büyümeyi Desteklemek İçin Seyahat ve Turizm Girişimciliğini Geliştirmek konusuna odaklanacak ve global bozulmaların İnovasyon Katalizörleri konusunu keşfedecek. 

ATM 2024, Dubai’de gerçekleşen on gün süren bir seyahat ve turizm aktiflik şenliği olan Arabian Travel Week’in bir modülüdür. ATM’nin yanı sıra, Arabian Travel Week’in bir modülü olan öbür etkinlikler ATM Start-up müsabakası, ATM Seyahat Teknolojisi, GBTA İş Seyahati Forumları ve Alıcı Ağıdır. 

ATM 2024, Dubai World Trade Centre ve stratejik ortakları Dubai İktisat ve Turizm Departmanı (DET) olarak Gaye Ortak, Emirates Havayolları olarak Resmi Havayolu Ortak, IHG Hotels & Resorts olarak Resmi Otel Ortak ve Al Rais Seyahat olarak Resmi DMC Ortağın işbirliğiyle düzenlenmektedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ