yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

‘Aile Eşlemesi’ özelliğiyle TikTok; daha güvenli, daha faydalı ve daha aile dostu!

‘Aile Eşlemesi’ moduyla ebeveynlerin ve gençlerin güvenlik ayarlarını ferdi gereksinimlere nazaran özelleştirmelerine imkan tanıyan TikTok, ‘Aile Eşlemesi’ kullanımını daha da yaygınlaştırmak için yeni bir kampanya başlattı.

‘Aile Eşlemesi’ özelliğiyle TikTok; daha güvenli, daha faydalı ve daha aile dostu!


TikTok, ebeveynler ve gençler için aile dostu bir platform yaratmak ismine geliştirdiği ‘Aile Eşlemesi’ özelliğinin kullanımı artırmak için yeni bir kampanya başlattı. Ebeveynlerin kendi hesaplarını gençlerin hesaplarına bağlamalarına, çeşitli kapalılık ve güvenlik denetimlerini uygulamalarına imkan tanıyan özelliğin ayrıntılarını, TikTok Global Toplumsal Yardım ve Ortaklıklar Başkanı Valiant Richey ile TikTok Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türkiye Bölgesi Kamu Siyasetleri Yöneticisi Buyruk Gelen JW Marriot Istanbul Bosphorus’ta anlattı. Oyuncu ve içerik üreticisi Anıl İlter’in moderasyonunu üstlendiği aktiflikte Richey ve Gelen, TikTok’un güvenlik konusundaki kararlılığını vurguladı. 

“Güvenlik için son derece kritik olmasına karşın en az kullanılan araçlardan biri”

‘Aile Eşlemesi’ özelliğinin gençler için daha inançlı bir TikTok tecrübesi oluşturmada belirleyici olduğunu söyleyen TikTok Global Toplumsal Yardım ve Ortaklıklar Başkanı Valiant Richey; “TikTok’un platformumuzdaki gençlerin hayatında olumlu bir rol oynamasını istiyoruz. Bunun da ebeveynlerin takviyesiyle mümkün olacağının farkındayız. Ne var ki TikTok kullanan pek çok ebeveyn mevcut araçları kullanmak istediğini lakin bunların farkında olmadıklarını yahut nasıl kullanacaklarını bilmediğini söylüyor. ‘Aile Eşlemesi’ işte bu nedenle çok değerli. Birkaç yıl evvel tanıttığımız ‘Aile Eşlemesi’ özelliği, ebeveynlerin kendi hesaplarını gençlerin hesaplarına bağlamalarına ve ekran mühleti sonlarını yöneterek, bir gencin hesabını özel olarak ayarlamak ve görüntülerine kimlerin yorum yapabileceğine karar vermek üzere çeşitli kapalılık ve güvenlik denetimlerini uygulamalarına imkan tanıyor. Bu nedenle genç kullanıcılarımızı inançta tutmak için son derece kritik bir özellik. Lakin, bunun platformda en az kullanılan araçlardan biri olduğunu biliyoruz. Yaptığımız araştırmalar, TikTok kullanan ebeveynlerin yarısından biraz fazlasının bu özellikten haberdar olduğunu ve etkin biçimde kullandığını gösteriyor” dedi. 

Kampanya ‘Aile Eşlemesi’ kullanımını yüzde 250 artırdı

TikTok Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türkiye Bölgesi Kamu Siyasetleri Yöneticisi Buyruk Gelen, insanları hakikat halde bilgilendirmenin TikTok’un güvenliği ismine aksiyona geçirmede büyük değer taşıdığını söyledi: “Güvenlik kelam konusu olduğunda bizler için çalışmanın ve her geçen gün daha güzelini yapmanın sonu asla yok. Bu nedenle moderasyon gruplarımız de TikTok’taki içeriklerin ‘Topluluk Kuralları’mıza uymasını sağlamak için her gün büyük bir emek veriyor. Türkiye’de, kural ihlalli içeriklerin yüzde 98,9’unu proaktif olarak kaldırıyoruz ve bu, global ortalamanın çok üzerinde bir oran. Gençlerinin güvenliği için de sunduğumuz özelliklerden ebeveynlerin haberdar olmalarını sağlamaya ayrıyeten değer veriyoruz. Bu hususta da ‘Aile Eşlemesi’ özelliğimiz büyük değer taşıyor. Bu mevzudaki farkındalığın kullanım oranını artırdığını da çok âlâ biliyoruz. Geçen yıl, TikTok’un buna benzeri birçok güvenlik özelliğini vurgulayan bir kampanya yürüttük. Kampanya başlar başlamaz Türkiye genelinde ‘Aile Eşlemesi’ özelliğinin kullanımında yüzde 250’lik bir artış gördük. Açıkça görülüyor ki beşerler ne kadar çok şey bilirse, o kadar çok kullanmaya hazır oluyorlar. Biz de TikTok olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”

“Kızımı TikTok’taki üretimine ortak olarak koruyorum”

Kızı Nil ile birlikte çektiği eğlenceli TikTok görüntüleriyle dikkat çeken oyuncu ve içerik üreticisi Anıl İlter ise gençleri inançta tutmanın onları anlamaktan ve renkli dünyalarına ortak olmaya çalışmaktan geçtiğine dikkat çekti. İlter, “TikTok’un öbür hiçbir toplumsal mecrada olmayan ‘Aile Eşlemesi’ özelliğini 12 yaşında kızı olan bir baba olarak çok önemsiyorum. Tıpkı vakitte dijital çağa ayak uydurmuş biriyim ve kızımın da dijital ortamdan uzak kalmasını istemiyorum. Aksi için gayret eden ebeveynlerinse beyhude bir uğraş içerisinde olduğunu düşünüyorum. Ben kızımı korumak için elimden geleni yapıyor, onun TikTok’taki üretimine ortak olmayı tercih ediyorum. Nil’le birlikte TikTok’ta çok eğleniyor, farklı akımları birbirimizle paylaşıyor, beğendiğimizi, bizi eğlendirecekleri seçiyor ve çekiyoruz. Bu bizim baba kız ilgimizi geliştiren de bir paylaşım. Örneğin Nil’in dansa merakı vardı, TikTok sayesinde dans yeteneğini geliştirdi. Ne izlediğini biliyorum, bu benim içimi çok rahatlatıyor. TikTok’un kuralları gereği, Nil 13 yaşına geldiğinde, yani önümüzdeki yıl bir TikTok hesabı açabilecek. Kendi hesabını kullanmak isterse ‘Aile Eşlemesi’ özelliğini kullanmak şartıyla bu kararını destekleyeceğim” diye konuştu. 

Aile Eşlemesi özelliğini ayarlamak (Ebeveyn ve çocuk hesaplarını bağlamak) için:
1. TikTok uygulamasında, alt taraftaki Profil sekmesine dokunun.
 2. Üst kısımdaki Menü ☰ düğmesine dokunun.
3. Ayarlar ve kapalılık seçeneğine, akabinde da Aile Eşlemesi seçeneğine dokunun.
4. Ebeveyn yahut Çocuk seçeneğine dokunun.
 5. Hesapları bağlamak için uygulamadaki adımları takip edin.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim