Aile Hekimliği Sendikası Birlik ve Dayanışma Sendikası 3. Şubesini Açtı
Aile Hekimliği Sendikası Birlik ve Dayanışma Sendikası, büyüme ve gelişme yolunda 3. şubesini açtı. Sendika, aile hekimlerinin birlik ve dayanışma içinde güçlenmelerini sağlamaktadır.
Birlik ve Dayanışma Sendikası’nın Kuruluşu ve Büyümesi
Aile hekimliğinin ilk sendikası olarak 2014 yılında kurulan Birlik ve Dayanışma Sendikası, bugün alanının en büyük sendikası olarak yoluna devam ediyor. Aile hekimler ve aile sağlığı çalışanlarının üyesi bulunduğu Birlik ve Dayanışma Sendikası 3. Şubesini de faaliyete geçirerek etkinlik alanını genişletti.
Dr. Derya Mengücük’ten Başarı Hikayesi
Sendikanın Genel Başkanı Dr. Derya Mengücük, sendikanın 10. Yılını, 3. Şubesi ile coşku ve gururla kutladıklarını belirterek, sendikanın geçmişte kazandığı davalardan bahsetti. Dr. Mengücük, sendikanın 550 dava kazanarak aile hekimliği alanında hukuki başarılara imza attığını vurguladı.
Hedefler ve Gelecek Planları
Dr. Derya Mengücük, sendikanın gelecek hedeflerinden de bahsederek Anayasa Mahkemesinde “Ceza Yönetmeliği”ni iptal ettirdiklerini ve 2024 yılında 5 bin aile hekimi ve aile sağlığı çalışanı ile birlik ve dayanışmada buluşmayı hedeflediklerini dile getirdi. Yeni şubenin önemini vurgulayarak 3. Şubemizin önemli bir adım olacağını belirtti.