yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Akbank Birlikte Geleceğe Buluşmaları’nın İkinci Durağı Kayseri Oldu

Akbank, ‘Birlikte Geleceğe Buluşmaları’nın ikincisini Kayseri’de gerçekleştirdi.

Akbank Birlikte Geleceğe Buluşmaları’nın İkinci Durağı Kayseri Oldu


Akbanklı önderleri ve alanında uzman isimleri, işletme sahipleri ve yöneticileri ile bir ortaya getiren buluşmada, işletmelerin büyüme stratejilerine hizmet edecek tahliller ele alındı.  Buluşmada konuşma yapan Akbank Genel Müdürü Kaan Gür; “Akbank olarak, Kayseri’deki müşterilerimize sunduğumuz finansal tahlillerle, onların yenilikçi projelerine ve yatırımlarına takviye oluyoruz ve bu takviyemizi sürdüreceğiz.

Kayseri’nin güçlü potansiyelini daha da ileriye taşımak için birlikte çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’de her ölçekten işletmenin geleceğe hazırlanmasını desteklemek üzere ‘Birlikte Geleceğe Buluşmaları’nı başlatan Akbank’ın ikinci durağı Kayseri oldu. Akbank yöneticilerini, Akbanklı önderleri ve alanında uzman isimleri, işletme sahipleri ve yöneticileri ile bir ortaya getiren buluşmada, işletmelerin büyüme stratejilerine hizmet edecek tahliller ele alındı. 

Birlikte Geleceğe Buluşmaları kapsamında Türkiye’nin sanayi ve ticaret hayatında her vakit öncü bir rol oynamış Kayseri’de olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Akbank Genel Müdürü Kaan Gür, açılış konuşmasında; “Anadolu’nun kalbinde yer alan bu kıymetli kent, tarihi İpek Yolu’ndan günümüze uzanan ticaret maharetiyle bir ekonomik mucizeye imza atmıştır. 2023 yılı prestijiyle Kayseri’nin ihracat sayısı da 3,6 milyar dolara ulaşmış, kentin ekonomik dinamizmini ve dünya ile entegrasyonunu bir sefer daha kanıtlamıştır. Kayseri’deki müşterilerimize sunduğumuz finansal tahlillerle, onların yenilikçi projelerine ve yatırımlarına takviye oluyoruz ve bu takviyemizi sürdüreceğiz. Kayseri’nin güçlü potansiyelini daha da ileriye taşımak için birlikte çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Akbank olarak, ülkemize olan adanmışlığımızla yatırımlarımızı Türkiye’nin geleceğine yapıyoruz. Bu süreçte Kayserili işletmelerin büyüme seyahatinin bir modülü olmaktan da gurur duyuyoruz. Ülkemizin kalkınma ve gelişim odaklı gereksinimlerine yönelik geliştirdiğimiz tahlillerimizle, işletmelerimizin yanlarında olmayı sürdüreceğiz. Bütün bu alandaki ortak çalışmalarımızın şirketlerimizi daha dirençli, daha rekabetçi hale getireceğine, ülkemizi de milletlerarası arenada daha güçlü kılacağına eminiz” dedi. 

Kayseri’deki aktiflik kapsamında Posta Gazetesi İktisat Müdürü Bilal Emin Turan’ın moderatörlüğünde ‘Birlikte Geleceğe Paneli’ gerçekleştirildi. İş dünyasının karşılaştığı aktüel zorluklar ve fırsatların ele alındığı panelde, Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Lideri ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Lideri Ömer Gülsoy, Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Çetin Düz ve Akbank Sürdürülebilir Finansman Müdürü Muratcan Başkurt, dijital ve yeşil dönüşüm, sürdürülebilirliği odağına alan finansman modelleri ve finansmana erişim üzere ticarette ve iktisatta Türkiye’yi muvaffakiyete taşıyacak adımları konuştu. Kayseri ve bölgesi özelinde gelişim fırsatlarının da değerlendirildiği panelde yenilikçi tahliller paylaşıldı. 

Panelin akabinde iştirakçiler, Akbank Baş Ekonomisti Davet Sarıkaya’nın “Makro Ekonomik Görünüm ve Beklentiler” başlıklı sunumunu dinleme fırsatı buldular. Türkiye ve dünya iktisadına dair değerli öngörüler içeren sunumunda Çağrı Sarıkaya, işletmelerin temsilcileri ve başkanlarına makro ve mikro şartları yönetmek üzere değerlendirmelerini paylaştı.

Akbank Birlikte Geleceğe Buluşmaları, farklı vilayetlerde iktisadın uzmanlarını iş dünyasının önderleri ile buluşturmaya ve güçlü bir Türkiye için yeni tahliller ve iş birlikleri geliştirilmesine hizmet etmeye ve müşterilerin yeşil dönüşümünü desteklemeye devam edecek. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim