yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Akbank, Gençlerle Gönüllülük Yolculuğuna Çıkıyor: Şehrin İyi Hali Turnesi Başlıyor

Akbank, gençleri istekli çalışmalara teşvik eden projesi Şehrin Yeterli Hali için üniversite aktifliklerine başlıyor. 

Akbank, Gençlerle Gönüllülük Yolculuğuna Çıkıyor: Şehrin İyi Hali Turnesi Başlıyor


Turne kapsamında gençler, Mert Fırat, Harun Tekin, Erdil Yaşaroğlu, Begüm Kütük, Nilipek ve Prof. Dr. Itır Erhart üzere isimlerle yerleşkede buluşup gönüllülük konuşacak ve atölyelere katılabilecek. Kentin Düzgün Hali’nin yeni seyahati 9 Mayıs’ta Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden başlayacak.

“Sürdürülebilirlik insan için, hepimiz için” vizyonuyla çalışmalarına devam eden Akbank toplumsal yarar projelerine sürat kesmeden devam ediyor. Akbank’ın 2015 yılında başlattığı Kentin Düzgün Hali platformu, gençlerin istekli olarak toplumsal problemlere tahlil üretmelerini ve kişisel gelişimlerini güçlendirmelerini sağlıyor. Alanında öncü olan projenin yeni periyodunda Akbank, daha fazla genci gönüllülükle tanıştırmak için Türkiye genelinde üniversiteleri kapsayan bir ‘turne’ düzenliyor. 

Şehrin Yeterli Hali projesinin yeni periyodunu değerlendiren Akbank Marka ve İletişim Başkanı Beril Alakoç; “Akbank olarak işimizin kalbine sürdürülebilirliği koyduk ve bu alandaki maksatların ortak paydası olan ‘insan’ için çok katmanlı hizmetler ve tahliller sunuyoruz. Çalışmalarımızın kilit kesimlerinden biri ise ‘gönüllülük’. Kentin Güzel Hali ile 2015 yılından bu yana 22 bini aşkın gencin onlarca STK’nın projelerinde faal rol almasında rol aldık. Gençlerin gönüllülük konusunda farkındalık kazanmasına, hassas oldukları bahislerde harekete geçmesine aracılık etmek bizi çok keyifli ediyor. Yeni periyotta Kentin Yeterli Hali’ni daha fazla gençle buluşturmak üzere Türkiye genelinde turnemizi başlatıyoruz.” dedi.

Şehrin Yeterli Hali gönüllülük için kampüslerde

Şehrin Düzgün Hali turnesinde, projenin danışmanı akademisyen Itır Erhart ve Toplum Gönüllüleri Vakfı temsilcilerinin yanı sıra Mert Fırat, Harun Tekin, Erdil Yaşaroğlu, Begüm Kütük ve Nilipek üzere alanında başarılı ve toplumsal mevzularda hassas isimler de yer alacak. Gençler, ünlü isimlerle bir ortaya gelerek hem gönüllülüğü konuşacak hem de atölyelere katılacak.

9 Mayıs’ta Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde başlayacak olan Kentin Güzel Hali turnesi, 10 Mayıs’ta Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve 13 Mayıs’ta İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde devam edecek. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ