yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Akbank Güzel Yarınlar Hareketi, İkinci Durağı Hatay’da Gençlerle Buluşuyor

Akbank, 6 Şubat zelzelelerinin akabinde bölgedeki gençlere orta ve uzun vadeli düzgünleşme için başlattığı Akbank Hoş Yarınlar Hareketi’ne Adıyaman’dan sonra Hatay’da devam ediyor. Tesir ağını genişleten projede maksatlar de iki katına çıkarıldı.

Akbank Güzel Yarınlar Hareketi, İkinci Durağı Hatay’da Gençlerle Buluşuyor


Akbank, 6 Şubat sarsıntılarının akabinde bölgedeki gençlere

orta ve uzun vadeli güzelleşme için başlattığı Akbank Hoş Yarınlar Hareketi’ne

Adıyaman’dan sonra Hatay’da devam ediyor. Tesir ağını genişleten projede amaçlar de iki katına çıkarıldı. Akbank, Hoş Yarınlar Hareketi ile 5 vilayette on bin gencin yeni yetenekler kazanması için çalışıyor.

 

Akbank, afet bölgesinde finansal ve toplumsal güzelleşme için çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor. Bu kapsamda Eylül ayında Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğinde başlattığı Akbank Hoş Yarınlar Hareketi, gençlerin 21. yüzyıl yetenekleri ile geleceğe hazırlanmasında kıymetli bir rol oynuyor. Gençlerin yanında olmak için gerçekleştirilen bu proje ile Akbank, bölgenin toplumsal ve ekonomik kalkınmasına güç katmayı hedefliyor.

 

Adıyaman’da başlayan teşebbüsle Akbank ve TOG’lu gönüllüler, sarsıntıdan en çok etkilenen gençlere ulaşacak. Akbank Hoş Yarınlar Hareketi’nin birinci etaptaki maksadı de iki katına çıkartılarak Eylül 2024 itibariyle on bin gencin bu çalışmalardan yararlanması sağlanacak. 

 

Bölgedeki gereksinimi gözeterek teşebbüsün tesirini güçlendirdiklerini belirten Akbank Marka ve İrtibat Lideri Beril Alakoç; “Sürdürülebilir gelecek vizyonumuz doğrultusunda Akbank Hoş Yarınlar Hareketi ile zelzele bölgesindeki gençlerimizin eğitimlerini destekliyor, toplumsal gereksinimlerinin karşılanması için çalışıyor ve geleceğin mesleklerine hazır hale gelmeleri için sorumluluk alıyoruz. Adıyaman’da başlayarak şimdiye dek 500 aktiflik düzenledik ve üç bini aşkın gencimizin sanat, bilim ve teknolojiden ilhamla kendi ömürlerinde fark yaratmalarına takviye sunduk. Bu süreçte bölgedeki yakın temaslarımızla muhtaçlığa yönelik olarak amaçlarımızı de güncelledik. Teşebbüsümüz genişleyen bir ağ ve büyüyen bir tesir ile bir yılda on bin gencin inançla yarınları inşa etmesi için çalışacak. Böylelikle finansal ve toplumsal sıhhat odağında bölgeye sunduğumuz katkıyı derinleştireceğiz” dedi.

Akbank Hoş Yarınlar Hareketi Hatay’da

Akbank Hoş Yarınlar Hareketi, Adıyaman’da başlayan ve Hatay’da devam eden yaklaşık 500 aktiflik ve eğitim programıyla üç bini aşkın gence ulaştı. Hatay Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi bahçesinde sürdürülen çalışmalarla, Akbank Hoş Yarınlar Hareketi gezici merkezi, gençlerin eğitimlerinde muvaffakiyetle ilerlemeleri ve yeni kuşak mesleksel hünerler kazanmaları için hizmet veriyor.

Bu merkezde Akbank Gençlik Akademisi uzmanları, inovasyon ve girişimcilik, siber güvenlik, bulut teknolojileri, yapay zeka, Web 3.0, data bilimi ve toplumsal cinsiyet eşitliği üzere geniş bir perspektifte bahislerin ele alındığı çalışmalar düzenliyor. Akbanklı başkanlar ise yeni kuşak teknolojilere dair son gelişmeleri gençlerle paylaşıyor.

Gençler, Akbank Sanat’ın istekli uzmanları tarafından sunulan stop motion animasyon ve fotoğraf atölyeleri üzere interaktif atölyelerde hem yeni yetenekler kazanıyor hem de kendilerini yaratıcı yollarla söz etme imkanı kazanıyor.

Akbank Hoş Yarınlar Hareketi, Hatay’ın akabinde Kahramanmaraş, Gaziantep ve Malatya’da gençler ile buluşmaya devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ