yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Akbank ve Chatham House’tan Gündemi Belirleyen Panel

Akbank, dünyanın önde gelen niyet kuruluşlarından Chatham House’la birlikte “Yükselen Güçler ve Çok Kutuplu Dünya” panelini gerçekleştirdi.

Akbank ve Chatham House’tan Gündemi Belirleyen Panel


Chatham House’un Londra’daki merkezinde gerçekleşen panele, Akbank Yönetim Kurulu Lideri Suzan Sabancı ve Chatham House Yöneticisi ve Genel Müdürü Bronwen Maddox ev sahipliği yaptı. Türkiye ve Birleşik Krallık başta olmak üzere pek çok ülkeden üst seviye ismi bir ortaya getiren aktifliğe Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de katıldı. 

Chatham House’un merakla beklenen klasik Londra Konferansının çabucak öncesinde gerçekleştirilen panelde, gelişmekte olan ülkelerin global siyasette kendilerini nasıl konumlandırdıkları ve çok taraflılığın geleceğini nasıl etkiledikleri incelendi. 

“Türkiye’nin stratejik kıymetinin arttığı bir devirde bu paneli gerçekleştirmek büyük bir gurur”

Uluslararası iştirakçilerden büyük ilgi gören panel sonrası yaptığı açıklamada, Akbank Yönetim Kurulu Lideri Suzan Sabancı, “Dünyanın en saygın niyet kuruluşlarından Chatham House’la birlikte Yükselen Güçler ve Çok Kutuplu Dünya Paneli’ni düzenlemekten memnunluk duyuyoruz. Türkiye’nin stratejik kıymetinin giderek arttığı bir devirde bu türlü bir paneli gerçekleştirmek büyük bir gururdu.  Panelde Mehmet Şimşek de bizimleydi. İştiraki için Sayın Bakanımıza bir kez daha teşekkür ederiz. Sayın Bakanımız öncülüğünde Türkiye’nin uyguladığı yeni ekonomik program büyük takdir topluyor. Ekonomimizde her geçen gün öngörülebilirlik ve istikrarın arttığını gözlemliyoruz.  Artan itimat ve yatırımcı ilgisi de programın muvaffakiyetini şimdiden kanıtlıyor. Türkiye’nin muvaffakiyetlerinin ve global değişimlere ahenk sağlama yeteneğinin ülkemizi bir güç merkezi haline getireceğine inanıyoruz. Türkiye’nin bankası Akbank olarak biz de ülkemizi memleketler arası arenada temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ