yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Akbank ve İGE iş birliği ile İhracatçı Kadın KOBİ’lere destek

Akbank, İhracatı Geliştirme A.Ş. (İGE) iş birliğiyle hayata geçirdiği “İGE – Akbank İhracatta Bayanı Destekleme Paketi” ile teminat yaratmakta zorluk yaşayan İhracatçı Bayan KOBİ’lere, %80 İGE kefalet dayanağı ile ihracat taahhütlü, 7,5 milyon TL’ye kadar uygun vadeli kredi fırsatı sunuyor.

Akbank ve İGE iş birliği ile İhracatçı Kadın KOBİ’lere destek


Bayan girişimcilerin sürdürülebilir büyümesine dayanak olmayı öncelikli amaçlarından biri olarak benimseyen Akbank,  yenilikçi tahlilleriyle bayan KOBİ’lerin yanlarında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Akbank, İhracatı Geliştirme A.Ş. (İGE) iş birliğiyle hayata geçirdiği “İGE – Akbank İhracatta Bayanı Destekleme Paketi” ile teminat yaratmakta zorluk yaşayan İhracatçı Bayan KOBİ’lere, %80 İGE kefalet takviyesi ile ihracat taahhütlü, 7,5 milyon TL’ye kadar uygun vadeli kredi fırsatı sunuyor.

“İGE – Akbank İhracatta Bayanı Destekleme Paketi”nden paydaşlık hisselerinin minimum %51’i bayanlara ilişkin olan firmalar, yönetim kurulu tarafından atanan genel müdürün bayan olduğu veya yönetim kurulu üyelerinin minimum %20’si bayanlardan oluşan anonim şirketler, temsil ve yönetme yetkisine sahip ortaklardan birinin bayan olduğu yahut genel şura tarafından atanan genel müdürü kadın olan limited şirketler yahut müracaat tarihi prestijiyle geçerli işletmenin bayan teşebbüsçü olduğunu gösterir TSE onaylı TSE K 645 dokümanına sahip firmalar yararlanabiliyor.

Yeni dayanak paketi hakkında değerlendirmede bulunan Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz; “Akbank olarak bayan KOBİ’lerin finansal sıhhatini desteklemek ve büyüme potansiyellerini artırmak için birçok yenilikçi eser ve hizmetler sunuyoruz. Bayan KOBİ’lerin işlerini geleceğe taşımalarında kararlılıkla yanlarında yer alıyoruz. Son 2 yılda, finansal ve finansal olmayan eser ve hizmetlerimizle bayan KOBİ müşteri sayımızı %50 artırdık ve bayan girişimcilere sunduğumuz kredi bakiyesini 4 katına çıkardık. İGE iş birliğinde sunduğumuz ‘İGE – Akbank İhracatta Bayanı Destekleme Paketi’ de ihracatçı Bayan KOBİ’lerimizin teminat külfetlerine tahlil sunarak büyümelerine, memleketler arası pazarda rekabet güçlerinin artmasına ve birebir vakitte ülke iktisadına daha fazla katkı sağlamalarına imkan tanıyacak. Akbank olarak, bayan girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırarak sürdürülebilir büyümelerini desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

İhracatta Bayanı Destekleme Paketi’ne ilişkin İhracatı Geliştirme A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kasım Akdeniz ise “Güçlü özkaynağımızla kalkınmanın ana aktörleri olan ihracatçılara verdiğimiz kefaletler sayesinde bankaların ihracata daha fazla kredi kullandırmasını sağlıyoruz. ‘İGE – Akbank İhracatta Bayanı Destekleme Paketi’ ile de emeğiyle iktisada ve yarınlara bedel katan bayan ihracatçılarımızın finansmana erişimini kolaylaştırma yolunda attığımız kararlı adımlara bir yenisini ekliyoruz. Bayan ihracatçıların ekonomik kalkınma ve üretime olan katkılarının artırılması için Akbank ile yaptığımız bu iş birliğinin önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ