yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Akbank ve Samsung, Temassız Ödemede Sınırları Genişletiyor

Türkiye’de akıllı saat ile ödeme bölümünü başlatan Akbank, temassız ödeme tahlilleriyle hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Akbanklılar artık Samsung akıllı saatleriyle de temassız ödeme yapabilecekler.

Akbank ve Samsung, Temassız Ödemede Sınırları Genişletiyor


Türkiye’de akıllı saat ile ödeme periyodunu başlatan Akbank, temassız ödeme tahlilleriyle hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Akbanklılar artık Samsung akıllı saatleriyle de temassız ödeme yapabilecekler.

Akbanklılar artık, temassız ödemelerini Samsung akıllı saatlerinden süratli, inançlı ve pratik bir halde yapabilecekler. Samsung akıllı saatlerine Akbank uygulamasını yükleyen kullanıcılar için temassız ödeme kolaylaşıyor. Samsung Galaxy Watch 4 ve üzeri model akıllı saatlerine yüklenen uygulama üzerinden temassız ödemenin yanı sıra, en yakın Akbank ATM ve şubeleri görüntülenebilecek ve yeni kurlar tek dokunuşla takip edilebilecek.  

Temassız ödeme alanında yeni bir adımla müşterilerine en yeni teknolojileri sunmaya devam ettiklerini belirten Akbank Ferdi Bankacılık ve Dijital Tahliller Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce: “Akbank olarak, dijital teknolojileri bankacılık uygulamalarıyla bir ortaya getirerek giyilebilir teknolojiler ve mobilite üzere farklı alanlarda pek çok birincisi müşterilerimizle buluşturuyoruz. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de akıllı saat ile ödeme dönemini başlatan birinci banka olmanın gururunu yaşamıştık. Bu yıl da Akbank’ın inovatif yaklaşımını Samsung’un teknoloji alanındaki gücüyle bir ortaya getirerek, dijital bankacılık teknolojilerini günlük yaşama entegre etmeye ve hayatın içinde tahliller sunmaya devam ediyoruz. İnovasyonlar ve yeni iş birlikleriyle müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıran, sürat ve verimlilik sağlayan pratik tahlillerimizi sunmayı sürdüreceğiz” dedi. 

Akbank’ın tasarladığı uygulamada kullanıcılar akıllı saatleri üzerinden üç işlevli bir menüye erişiyor: Temassız Ödeme, En Yakın Akbank ve Döviz Kurları. Böylelikle Samsung kullanıcısı Akbanklılar, akıllı saatlerini POS aygıtına yaklaştırarak temassız ödeme yapabiliyor ve birebir vakitte farklı bankacılık süreçlerini de kolay ve süratli bir halde gerçekleştiriyor. 

Bu yeni uygulamadan yararlanmak için Samsung akıllı saatlerin Android bir telefonla eşleştirilmesi ve akıllı saatte yer alan suram adımları takip edilerek Akbank kart bilgilerinin saate aktarılması gerekiyor. Bu sürecin akabinde, akıllı saatle itimatla ödeme yapmak için süreç sırasında saatin uyku modundan çıkarılması kâfi oluyor. Akbank temassız ödeme hizmeti Samsung Galaxy Watch 4 ve üzeri modellerde kullanılabiliyor. 

Üstelik lansmana özel olarak, Akbanklılar Samsung Galaxy Watch kullanarak yaptıkları 100 TL ve üzeri birinci temassız ödemelerinde 100 TL chip-para kazanabiliyor. Kampanya 31 Mayıs tarihine kadar devam ediyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ