yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Akfen Holding’den Yeşil Mirasa Destek: Akfen 100. Yıl Hatıra Ormanı Projesi

Akfen Holding, Türkiye’nin yeşil mirasına destek olmak amacıyla Akfen 100. Yıl Hatıra Ormanı Projesi’ni hayata geçiriyor. Yeşil geleceğe katkı sağlamak için bu benzersiz proje ile doğaya değer katıyor.

Akfen Holding’den Yeşil Mirasa Destek: Akfen 100. Yıl Hatıra Ormanı Projesi

Akfen Holding’den Yeşil Mirasa Destek

Akfen Holding, faaliyet gösterdiği alanlarda sürdürülebilir bir geleceğe ve doğal yaşama katkı sunmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda, Türkiye’nin yeşil mirasına katkıda bulunmak amacıyla önemli bir projeyi hayata geçirdi. Akfen’in çatısı altındaki tüm şirketlerin katılımıyla, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı anısına Çanakkale’de 100 bin ağaçlık “Akfen 100. Yıl Hatıra Ormanı” projesi başlatıldı.

Akfen 100. Yıl Hatıra Ormanı Projesi Detayları

Akfen 100. Yıl Hatıra Ormanı Projesi Detayları

  • Çanakkale’nin Merkez Yukarıokçular ve Çanakalan mevkilerinde toplamda 100 bin adet karaçam ve kızılçam ağacının dikileceği orman projesi, Akfen Holding’in sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.
  • Akfen çatısı altındaki şirketlerin destek verdiği projede, Akfen Holding, Akfen İnşaat, Akfen Yenilenebilir Enerji, Akfen GYO, Akfen Çevre ve Su, Akfen Hastane Hizmetleri ve Akfen Turizm şirketlerinin katkıları bulunmaktadır.
  • Orman projesi sayesinde bölgedeki orman arazi varlığı yaklaşık 1 milyon metrekare artacak ve her yıl 5 bin insana yetecek kadar oksijen üretimi sağlanacaktır.
  • Ayrıca, dikilen ağaçlar sayesinde oluşacak ormanın heyelanları 350 kat azaltması ve doğal hayatın fauna envanterine yeni yuvalar yaratılmasına katkı sağlaması hedeflenmektedir.
  • Bölgede endemik bitki türlerinin varlığını korumak amacıyla da bu orman projesi önemli bir adım niteliğindedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ