yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

AKSA Enerjimiz Yarınlara Projesi Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor

Aksa Küme Şirketleri’nin ilköğretim öğrencilerine güç konusunda farkındalık yaratmak için başlattığı “Enerjimiz Yarınlara” Projesi, 6. yılında tüm gücüyle devam ediyor.

AKSA Enerjimiz Yarınlara Projesi Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor


Nisan ayında Antalya ile başlayan ve sonrasında Malatya ve Elazığ ile devam eden proje, Çoruh EDAŞ’a bağlı Rize ve Trabzon’da gerçekleşti. Bugüne kadar 2500’den fazla çocuğa ulaşan projenin bu yılki etabında, yaklaşık 1.000 öğrenciye güç konusunda kapsamlı eğitim verilecek.  

Aksa Küme Şirketleri çalışanları tarafından gönüllülük prensibiyle yürütülen “Enerjimiz Yarınlara” toplumsal sorumluluk projesi, altıncı yılında ilköğretim öğrencilerini güç hakkında bilgilendirmeye devam ediyor. Nisan ayında Antalya ile başlayan ve sonrasında Malatya ve Elazığ ile devam eden proje, Çoruh EDAŞ’a bağlı Rize ve Trabzon’da öğrencilerle buluştu. Aksa Küme Şirketleri çalışanları tarafından 6 yıldır sürdürülen ve bugüne kadar 2500’den fazla çocuğa ulaşan projenin bu yılki etabında yaklaşık 1.000 öğrenciye güç konusunda kapsamlı eğitim verilecek.  

Öğrenciler güç üretiminden etraf şuuruna kadar geniş kapsamlı eğitimler alıyor

Proje kapsamında şirket çalışanlarından oluşan istekli takımlar tarafından 6. ve 7. Sınıf öğrencilerine güç eğitimi verilirken, bu eğitimlerde güç kaynakları, tasarruf formülleri, güç verimliliği ve güç okuryazarlığı üzere güce dair merak edilen her husus, eğlenceli anlatımlarla öğrencilere aktarılıyor. 

Projede tıpkı vakitte kullanılan gücün üretimi, kullanımı ve bunun pahasını kapsamlı bir biçimde aktarma fırsatı bulunurken, mevzular doğal gazın kullanım alanlarından jeneratörün çalışma prensibine, elektrik tarihinden şuurlu elektrik kullanımına, güç üretiminden etraf şuuru ve sürdürülebilirliğe kadar geniş bir yelpazede işleniyor. Tüm bunların yanı sıra ilköğretim öğrencileri, Aksa markasına özel olarak hazırlanan hem eğitici hem de eğlendirici matematik oyunlarıyla keyifli bir gün geçiriyor. Aktiflik sonunda öğrencilere; projeye özel olarak hazırlanan Güç Ansiklopedisi, çeşitli kırtasiye gereçleri ve sırt çantası armağan ediliyor. “Enerjimiz Yarınlara” Projesi Türkiye’nin dört bir yanındaki ilçe ve köylerdeki ilköğretim okullarında güç eğitimleri verilmeye devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim