yandex
ankara seo
ankara web tasarım
22.04.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Akşehir Lise Medeniyet Akademisi Bakan Göktaş’ın Katılımıyla Açıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Akşehir’e kazandırılan Lise Medeniyet Akademisi’nin açılışı Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın iştirakiyle gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Bakan Göktaş, “Lise Medeniyet Akademisi yalnızca bir kurum değil, Konya’mızın taşıdığı kadim pahaları günümüzde yaşatan özel bir anlayışın da dışa vurmuşluğudur” dedi.

Akşehir Lise Medeniyet Akademisi Bakan Göktaş’ın Katılımıyla Açıldı


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Akşehir’e kazandırılan Lise Medeniyet Akademisi’nin açılışı Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın iştirakiyle gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Bakan Göktaş, “Lise Medeniyet Akademisi yalnızca bir kurum değil, Konya’mızın taşıdığı kadim kıymetleri günümüzde yaşatan özel bir anlayışın da dışa vurmuşluğudur” dedi. Bakan Göktaş, atölyeleri, spor ve sanat faaliyetleri ile çok taraflı tasarlanmış Lise Medeniyet Akademisinin gençler için yeni bir cazibe merkezi olacağını da söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Akşehir’e kazandırdığı Lise Medeniyet Akademisi, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın iştirakiyle hizmete girdi.

Açılışta konuşan Akşehir Belediye Lideri Salih Akkaya, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı bu hoş yapıtın eğitim topluluğuna ve öğrencilere güzel olmasını diledi. Lider Akkaya, Akşehir’de Lise Medeniyet Akademisinin hayata geçirilmesini sağlayan Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’a da teşekkür etti.

“AKŞEHİR’E İYİ OLSUN”

Konya Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Mustafa Uzbaş, Akşehir’e hoş bir Lise Medeniyet Akademisi kazandırdıklarını tabir ederek, “Akşehir’de Vakıflar Bölge Müdürlümüze ilişkin atıl vaziyette bulunan bu binada bakım-onarım, inşaat ve mekanik çalışmalarını gerçekleştirerek  gençlerin hizmetine açıyoruz. 7 kattan oluşan binada 7 adet derslik, 5 adet atölye, kafeterya, toplantı salonu, fitness salonu ve divanhane bulunuyor. Yeni bedelle 12 milyon 100 bin liraya mal olan lise medeniyet akademimiz Akşehirli gençlerimize iyi olsun” sözlerini kullandı.

“GENÇLERİMİZ İÇİN MÜKEMMEL BİR ESER DAHA HİZMETE GİRECEK”

AK Parti Konya Milletvekili Meryem Göka, “Gençlerimiz için olağanüstü bir yapıtımız daha hizmete girecek. Büyükşehir Belediye Liderimize bu hizmetlerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’ye çağ atlattık. Şu anda Türkiye Yüzyılı’nı konuşuyoruz. Yüz yılın destanını daima birlikte yazacağız” açıklamasını yaptı.

MİLLETVEKİLİ ORHAN FAZİLET LİDER ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Fazilet, Bakan Göktaş’ın son aylarda Akşehir’e ikinci defa geldiğini anımsatarak kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkür etti. Fazilet, “Konya medreseler kenti. Nasreddin Hoca’nın kenti Akşehir de eğitimde çok uygun bir noktada. Bu hizmetle bunu daha da ileriye taşımış olacağız. Sayın Büyükşehir Belediye Liderimize teşekkür ediyorum” dedi.

“KONYA, ANADOLU’YU İHYA EDEN EN DEĞERLİ MERKEZ”

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ise, Konya’nın bereketli topraklarıyla Türkiye’nin en kıymetli hazinelerinden biri, birebir vakitte geçmişten geleceğe yetiştirdiği beşerlerle da Anadolu’yu ihya eden kıymetli bir merkez olduğunu belirtti. Bakan Göktaş, ”Konya, ayrıyeten Nasrettin Hoca’nın da memleketi olan, dünyanın ortası Akşehir üzere bir ilçenin konut sahipliğini yapıyor. Biz bu ilçenin evladı olarak gurur duyuyoruz. Dünyadaki yeri gerçekten çok farklı, bugün Medeniyet Akademisi için çok isabetli bir tercihe de imza atıyor” diye konuştu.

Gençlerin geleceğe hazırlanmasının herkesi ilgilendiren çok özel bir alan olduğunu vurgulayan Bakan Göktaş, “Milli Eğitim Bakanlığımız öncülüğünde programlanan örgün eğitim sistemimiz için 81 vilayetimizde gerekli tüm dayanakları veriyoruz. Birebir vakitte eğitim konusunda sorumluluk üstlenen mahallî idarelerimizi de ve Salih Akkaya Liderimizi bilhassa de yürekten takdir ediyoruz, çok teşekkür ediyorum. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Akşehir Lise Medeniyet Akademisini yakından görmek için bir ortadayız. Lise Medeniyet Akademisi yalnızca bir kurum değil, Konya’mızın taşıdığı kadim bedelleri günümüzde yaşatan özel bir anlayışın da dışa vurmuşluğudur” tabirlerine yer verdi.

“AKŞEHİRLİ GENÇLER İÇİN YENİ BİR CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

Bakan Göktaş, derslikleri, atölyeleri, spor ve sanat faaliyetleri ile çok istikametli tasarlanmış medeniyet akademisinin gençler için yeni bir cazibe merkezi olacağına inandıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Akademimizin sunduğu etkinliklerle gençlerimiz okul muvaffakiyetlerini artırırken mesleksel amaçlarına her gün biraz daha yaklaşacaklar. Sanatsal yeteneklerini fark edecekler, spor faaliyetleri ile güçlenecekler, mümkün makûs alışkanlıklarından da uzak duracaklar. Tahminen de her şeyden kıymetlisi gençlerimizle kendi semtlerinde mahalle kültürü içinde dostluk ve kardeşlik hisleri pekiştiren özel bir yer açmış olacağız. Karşımızda bayanlara yönelik bir kurumun olması da Aile Sanat Eğitim Merkezinin olması da sahiden ayrıyeten çok manidar. Bunların her birinin tıpkı yerleşke içerisinde karşı karşıya olması, tıpkı yerlere yakın olması, ailelerin bir yandan Aile Sanat Eğitim Merkezinde yer alırken çocuklarımızın da gençlerimizin de burada günlerini geçiriyor olması, burada farklı eğitimler alıyor olması gerçekten çok değerli. Bunun misyonu da üstlendiğiniz için bu vizyondan ötürü da çok teşekkür ediyorum. Bu türlü eşsiz bir imkanı gençlerimize sunan Konya Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Uğur İbrahim Altay beyefendi nezdinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” 

Konuşmaların akabinde Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Akşehir’e kazandırılan Lise Medeniyet Akademisi’nin açılışı dualarla yapıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ