yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Aktif Bank ile Sanoat Qurilish Bank’tan anlaşma: Türkiye ile Özbekistan arasında ticaret köprüsü kuruluyor

Ülkemizin en kapsamlı finansal teknolojiler ekosistemi olarak faaliyet gösteren Etkin Bank, Türkiye-Özbekistan İş Forumu’nda, Özbekistan’ın büyük kamu bankalarından Sanoat Qurilish Bank (JSCB Uzpromstroybank) ile kıymetli mutabakatlara imza attı. Bu sayede iki ülke ortasındaki ekonomik ve ticari bağlantılara katkı sağlanması hedefleniyor.

Aktif Bank ile Sanoat Qurilish Bank’tan anlaşma: Türkiye ile Özbekistan arasında ticaret köprüsü kuruluyor


Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası Faal Bank, Özbekistan’ın en büyük kamu sermayeli finans kuruluşları ortasında yer alan Sanoat Qurilish Bank (JSCB Uzpromstroybank) ile kredi ve cari hesap kontratları imzaladı. Türkiye-Özbekistan İş Forumu kapsamında gerçekleşen muahedeler sayesinde Özbekistan-Türkiye ortasındaki ticaretin finansmanına katkı sunulurken, KOBİ’ler de desteklenecek. Ayrıyeten, karşılıklı cari hesap açılması konusunda varılan mutabakatla, iki ülkenin iş ortakları ortasındaki ödeme süreçlerinde de kolaylık sağlanacak.

Uluslararası bankacılıktaki uzmanlıklarıyla Sahra Altı Afrika’sı, Orta Doğu ve CIS Ülkeleri başta olmak üzere Türk ihracatçılarının amaç pazarları niteliğindeki değerli coğrafyalarda dış ticaret süreçlerine aracılık ettiklerini söyleyen Faal Bank Memleketler arası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Suat Utku, “Özbekistan’ın en büyük kamu bankalarından Sanoat Qurilish Bank ile gerçekleştirdiğimiz bu mutabakatlar da CIS bölgesindeki yetkinliğimizin bir ispatı niteliğini taşıyor. 150’nin üzerinde ülkede yerleşik, sayısı 1.200’ü aşan muhabirimizle, memleketler arası bankacılık alanında ihracatçıların yolunu açıyoruz. Sanoat Qurilish Bank ile yaptığımız kontratlar sayesinde de hem ticaretin finanse edilmesini hem KOBİ’leri destekleyecek hem de Özbekistan ve Türkiye’nin iş ortakları ortasındaki ödeme süreçlerinin kolaylaşmasını sağlayacağız. İki ülke ortasındaki bağlantıları geliştireceğini inandığımız muahedeleri hayata geçirmekten memnunluk duyuyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim