yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Algida Mutluluk Müzesi şimdi Bodrum’da!

Memnunluk kavramını somutlaştıran tecrübe alanları sunan Algida Memnunluk Müzesi, memnunluğu daha geniş kitlelere yayma amacıyla Bodrumlularla buluşuyor.

Algida Mutluluk Müzesi şimdi Bodrum’da!


Algida Memnunluk Müzesi’nde mutluluğun öğrenilebilir seyahatini hatırlatan  

Uzman Klinik Psikolog İnanç Sümbüloğlu içerikleri, 

Mutluluk Öğrenilebilir Odası’nı Erdil Yaşaroğlu karikatürleri ve 

90’larda, 2000’lerde ve 2010’larda çocuk olmak anlatımıyla Mirgün Cabas görüntüleri bulunuyor.

Algida Memnunluk Müzesi kadar Çarşı Mahallesi Bodrum Belediye Meydanı’nda, 

mutluluk peşindeki ziyaretçileri 13 Haziran’a kadar bekliyor.

Dondurmanın bilimsel olarak kanıtlanmış memnunlukla bağını tüm telaffuz ve hareketlerinde hatırlatan Algida, Türkiye’de 34 yıldan bu yana, memnunluğu toplumun her bölümüne ulaştırmak için çalışıyor. Algida mutluluğun paylaştıkça çoğaldığına inanarak, memnunluk kavramını somutlaştıran tecrübe alanları sunan Türkiye’nin birinci Memnunluk Müzesi’ni İstanbul’da açmıştı. Algida memnunluğu daha geniş kitlelerle yaymak maksadıyla Memnunluk Müzesi’ni Bodruma taşıyor. Algida 13 Haziran’a kadar Çarşı Mahallesi Bodrum Belediye Meydanı’nda, memnunluğu ziyaretçilerle paylaşacak. Algida Memnunluk Müzesi’nde mutluluğun öğrenilebilir seyahatini hatırlatan Uzman Klinik Psikolog İnanç Sümbüloğlu içerikleri, Memnunluk Öğrenilebilir Odası’nı Erdil Yaşaroğlu karikatürleri ve 90’larda, 2000’lerde ve 2010’larda çocuk olmak anlatımıyla Mirgün Cabas videoları bulunuyor.

Çarşı Mahallesi Bodrum Belediye Meydanı’nda bulunan ve fiyatsız olan Memnunluk Müzesi, kalp formunda bir Algida dünyasının 3 farklı tecrübe alanı sunan kısmından oluşuyor. Mutluluğun öğrenilebilir olduğuna inanan Algida müzede, memnunluk hissinin gerisindeki bilimsel gerçekleri, animasyon sinemalar ve karikatürlerle anlatıyor. Müzeye girildiğinde, mutluluğun Erdil Yaşaroğlu’nun karikatürleriyle karakterize edildiği Memnunluk Öğrenilebilir Odası’na varılıyor. Odada farkındalık, nezaket, toplumsal bağlar, hareket ve yaratıcılık temalarında Erdil Yaşaroğlu’nun ikonik karakterlerinin yer aldığı karikatürler ekranlara yansıyarak mutluluğun 5 anahtarını hatırlatıyor. Bu alanda ziyaretçilerin gönüllerince boyayabilecekleri “Bir Yaz Günü” çizimi de yer alıyor.

Mutluluğun peşindeki ziyaretçileri bir sonraki tecrübe alanında, Algida’nın Türkiye’ye geldiği 90’lardan başlayarak 2000’ler ve 2010’larda “çocuk olmak” Mirgün Cabas anlatımıyla, o yıllarda bizleri keyifli eden anılarla paylaşılıyor. 3. ve son odada ise, Algida’nın birbirinden renkli ve lezzetli dünyasında, selfie alanları memnunluğu sevdikleriyle paylaşmak isteyenleri karşılıyor. Çıkış kapısına varıldığında Algida Retro Cafe, ikonik kırmızı kabinin günümüze kadar olan değişimini yansıtırken, çeşit çeşit ikramlarla memnunluğu dağıtıyor.

34 yıldan bu yana tüm Türkiye’yi kucaklayarak kalplere dokunan Algida, Memnunluk Müzesi’nde, memnunluk kavramının öğrenilebilir olduğunu ve paylaştıkça çoğaldığını birbirinden farklı tecrübe alanlarıyla hatırlatarak, toplumda kolektif memnunluk şuurunun yayılmasını hedefliyor.

Unilever Türkiye Açık Dondurma ve Konut Tipi Dondurmadan Sorumlu Pazarlama Lideri Gül Lüş; “Algida olarak memnunluğu öğrenmenin, mutluğu büyüteceğine, paylaşmanın ise bu memnunluğu toplumun her kesitine yayabileceğine inanıyoruz. Bu yılki memnunluk rotamızı, kalptenkalbemutluluk web sitesinde yayınladığımız “Mutluluğun Yolculuğu” video içeriği ve Algida whats app çizgisi üzerinden tüm tüketicilerimizin fiyatsız ulaşabildiği ve uygulayabileceği “21 günlük Mutluluk Yolculuğu” ile başlattık.  Algida Memnunluk Müzesi ise bu memnunluk seyahatini somutlaştıran tecrübelerle fizikî bir aktiflik alanı olarak kapılarını açtı. Tüm Bodrumluları içindeki memnunluğu ortaya çıkarmak için Algida Memnunluk Müzesi’ni ziyaret etmeye davet ediyoruz.” dedi.

Uzman Klinik Psikolog İnanç Sümbüloğlu ise; “Algida Memnunluk Müzesi mizahın ve toplumsal hafızayı hatırlamanın gücünü, uygun hissetme halimizde artış yaratacağı fikrinin savunuculuğunu üstleniyor. Merak, hatırlama ve paylaşmanın memnunluğu arttıracağı fikrini savunmak için ziyaretçilerini bekliyor.” dedi.

Algida Memnunluk Müzesi, 13 Haziran’a kadar Çarşı Mahallesi Bodrum Belediye Meydanı’nda fiyatsız olarak gezilebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim