yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Aliağa Belediyesi, Aile Danışma Merkezi’ni Hizmete Açıyor

Aliağa Belediyesi, dar gelirli vatandaşların faydalanabileceği Aile Müracaat Merkezi’ni 5 Şubat Pazartesi günü hizmete açıyor.

Aliağa Belediyesi, Aile Danışma Merkezi’ni Hizmete Açıyor


Aliağa Belediyesi, dar gelirli vatandaşların faydalanabileceği Aile Müracaat Merkezi’ni 5 Şubat Pazartesi günü hizmete açıyor.

Aliağa Spor ve Hayat Merkezi içerisinde toplumsal belediyecilik misyonuyla kurulan Aile Müşavere Merkezi, aile danışmanlığı, ruhsal takviye, sağlıklı ömür için diyetisyen, yaşlı sıhhati için gerontolog, haftanın makul günlerinde ise tüzel danışmanlık takviyesi verecek. Vatandaşlar, pazartesiden cumartesiye haftanın 6 günü 10.00 – 18.00 saatlerinde hizmet verecek olan merkeze şahsi olarak başvurabilecekleri üzere 0(232) 399 0029 numaralı çizgisi arayarak da randevu oluşturabilecek.    

Ailenin gelişmesi ve güçlenmesi için; bireylerin iştirakçi, üretken, kendine kâfi hale gelmesi ve sorun çözme kapasitelerinin geliştirilmesi hedefiyle hami, önleyici, eğitici, geliştirici, rehberlik ve rehabilite edici hizmetler verilecek olan merkezde ayrıyeten evlilik, aile içi bağlantı, boşanma, çocuklarda sık görülen ekran bağımlılığı olmak üzere öteki bağımlılık cinsleri, aile içi şiddet, imtihan tasası, gerilimle başetme, bağlantı maharetleri, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaş alma üzere birçok alanda aile, çocuk, genç, yetişkin, yaşlı ve engellilere yönelik çalışmalar yürütülecek.

Önceliklerinin dar gelirli vatandaşlar olduğunu belirten Aile Müracaat Merkezi Uzman Psikoloğu Berfin Ruken Taşkın, “ Muhtaçlık duyan her yaş kümesinden birey ya da aileler Aile Müşavere Merkezimizden faydalanabilir. Aile Müşavere Merkezimizde aile danışmanlığı dışında sağlıklı ömür için diyetisyenimiz, yaşlı sıhhati için gerentologumuz, haftanın belli günlerinde de tüzel danışmanlık hizmetimiz olacak” dedi.

Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, “Bizim İşverenimiz Millettir”
Aliağa Spor ve Ömür Merkezi’nde Aile Müracaat Merkezi çalışanıyla bir ortaya gelen Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, “Her biriniz belediye liderisiniz. Her biriniz belediyemizi temsil ediyorsunuz. Bu sorumluluk şuuruyla en güzelini yapmak için büyük uğraş sarf edeceğinizden en ufak kuşkum yok. Ast olan milletimizin memnuniyetidir. Biz, millete hizmet eden bir kurumuz. Bizim işverenimiz millettir. Hangi memleketli ya da hangi siyasi görüşten olduğu kıymetli değil, millet biz de bir bütündür. Kimsenin kimseden ayrıcalığı yoktur. Her bir vatandaşımız bizim için eşittir, her biri bizim için kıymetlidir. Hasebiyle kamu kurumu olarak gereksinimi olan vatandaşlarımıza bu hizmeti vermekle mükellefiz. Burası herkesin muhtaçlığı olan bir alan. Bu nedenle kıymetli bir misyonunuz var. Aile istişare merkezinin asıl emeli dar gelirli vatandaşlara hizmettir. Aliağamıza güzel olsun” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ