yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Aliağa, Motokros Şampiyonalarına Ev Sahipliği Yapacak

Aliağa’da Ege Motosiklet Kulübü’nün teşebbüsleri ve Aliağa Belediyesi’nin dayanaklarıyla Samurlu Mahallesi’nde projelendirilen bin 640 metrekare uzunluğundaki motosiklet idman ve yarış parkurunun 500 metrelik birinci etabı tamamlandı.  

Aliağa, Motokros Şampiyonalarına Ev Sahipliği Yapacak


Aliağa’da Ege Motosiklet Kulübü’nün teşebbüsleri ve Aliağa Belediyesi’nin takviyeleriyle Samurlu Mahallesi’nde projelendirilen bin 640 metrekare uzunluğundaki motosiklet idman ve yarış parkurunun 500 metrelik birinci etabı tamamlandı.  

Aliağa’yı spor kenti yapmak ismine çalışmalarını sürdüren Aliağa Belediyesi, bu defa Motokros da ulusal ve memleketler arası şampiyonalara mesken sahipliği yapmak için kolları sıvadı. Samurlu Mahallesi’nde yaklaşık 100 dönüm arazi üzerinde başlayan çalışmalarda bin 640 metrekare uzunluğundaki motosiklet idman ve yarış parkurunun 500 metrelik birinci etabı kullanılabilir hale getirildi.

Motokros Tutkunlarının Vazgeçilmez Adresi Olacak

Aliağalı çocukların küçük yaşlardan itibaren motosiklet eğitimleri de alabilecekleri halde dizayn edilen tesisin tamamının yakın bir vakitte bitirilmesi planlanıyor. Kafeterya ve dinlenme alanlarının bulunacağı tesis tamamlandığında ulusal ve milletlerarası motokros şampiyonalarına mesken sahipliği yapacak. İzmir’de birinci olma özelliği de taşıyacak tesis, hem İzmir’e hem de bölgeye hitap ederek motokros tutkunlarının vazgeçilmez adresi olacak.  

Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, “Ulusal ve Bölge Karşılaşmalarını Aliağa’da Yapmak İstiyoruz”

Motokros parkurunu ziyaret eden Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, burada motosiklet tutkunlarıyla da bir ortaya geldi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Lider Serkan Acar, “Motokros parkurumuzun birinci 500 metresi tamamlandı. Geri kalanını da birkaç ay içerisinde tamamlayacağız. Parkurumuzu tamamladıktan sonra tesisimizi oluşturacağız. Önümüzdeki süreçte ulusal ve bölge karşılaşmalarını Aliağa’da yapmak istiyoruz. Parkurumuzun birinci etabıyla birlikte çocuklarımızın burada idman yapma bahtı oluştu. Çocuklarımız ileri ki süreçte burada daha profesyonel bir halde idman yapabilecek. Çocuklarımızın gelişimi ismine gösterdikleri fedakârlıklardan dolayı ailelerimizin de yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu İdare Konseyi Üyesi Erdoğan Yıldırım, “Doğu Avrupa Şampiyonası’nın Bir Ayağını Aliağa’ya Getirmeyi Hedefliyoruz”
Aliağa’da ulusal ve milletlerarası motokros karşılaşmalarına konut sahipliği yapabilecek standartta bir tesisin oluşturulduğunu belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu İdare Heyeti Üyesi Erdoğan Yıldırım ise şunları söyledi: “2024 amaçlarımız içerisinde Aliağa’da bir ulusal yarış düzenlemek var. 2025 yılında ise Doğu Avrupa Şampiyonası’nın bir ayağını Aliağa’ya getirmek istiyoruz. Ayrıyeten burada enduro yarışları da düzenleyeceğiz. Liderimiz Serkan Acar gerimizde olduğu sürece bu amaçlara çok süratli bir halde ulaşacağımıza eminim” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ