yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Alstom, Yeni Türkiye Genel Müdürü Kerem Bugay ile Ülkedeki Faaliyetlerini Güçlendirme Konusundaki Kararlılığını Sürdürüyor

Alstom, Türkiye’deki faaliyetlerini güçlendirme konusundaki kararlılığını pekiştirerek Kerem Bugay’ı Alstom Türkiye Genel Müdürü olarak atadı.

Alstom, Yeni Türkiye Genel Müdürü Kerem Bugay ile Ülkedeki Faaliyetlerini Güçlendirme Konusundaki Kararlılığını Sürdürüyor

Yöneticilik ve liderlik rollerinde üstün bilgi ve tecrübeye sahip Kerem Bugay, Alstom Türkiye’yi daha büyük başarılara taşımak için misyonuna başladı.

Bugay, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki 20 yılı aşkın tecrübesini Alstom Türkiye Genel Müdürlüğü vazifesine taşımaya hazırlanıyor. Strateji, iş geliştirme ve tedarik zinciri idaresi alanlarındaki uzmanlığı ile yöneticilik ve liderlik konumlarında üstün tecrübeye sahip olan Bugay, Alstom’a katılmadan evvel GE, Dupont, Sabancı, Rönesans ve Sanko Holding üzere çok uluslu yatırımcı ve endüstriyel tahlil sağlayıcı şirketlerde birçok farklı durumda vazife aldı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden Onur Derecesi ile mezun olan Bugay, ayrıyeten Yönetici MBA eğitimine sahip bulunuyor.

Alstom’un AMECA (Afrika, Orta Doğu ve Orta Asya) Bölge Başkanı Andrew DeLeone, Bugay’a yeni misyonunda muvaffakiyetler dileyerek, “Sektörümüzün önder global aktörü olarak Türkiye’deki faaliyetlerimize büyük kıymet veriyoruz ve Bugay’ın bu misyon için en âlâ isim olduğuna inanıyoruz. Bugay’ın deneyimi ve yetkinlikleriyle Türkiye’deki raylı sistemler kesiminin büyümesine sağlayacağı katkıları görmek için sabırsızlanıyoruz” tabirlerini kullandı.

Alstom Türkiye’deki misyonunun bir kesimi olarak şirketin faaliyet alanının genişletilmesinde ve kıymetli paydaşlarla bağların güçlendirilmesinde kritik bir rol alacak Bugay ise açıklamasında şunları söyledi:

“Alstom Türkiye’nin idaresini devralırken; ülkemizin raylı sistemler alanında güçlendirilmesine ve bu alandaki gayelerine ulaşmasına bugüne kadar büyük katkı sağlayan kararlı ve tecrübeli bir takımla birlikte çalışacak olmaktan büyük memnunluk duyuyorum. Türkiye’deki faaliyetlerimizi artırarak ve paydaşlarımızla sağlam bir iş birliği geliştirerek, ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasının sağlanmasına yönelik takviye sunma konusundaki kararlılığımız güçlü bir formda devam ediyor.”

Türkiye’deki faaliyetlerine 1955’te Türkiye’nin birinci elektrikli lokomotifi de dahil olmak üzere TCDD’ye yolcu lokomotiflerinin teslimatı ile başlayan Alstom, bugüne kadar Türkiye’nin çağdaş raylı ulaşım sistemleriyle donatılmasına yönelik birçok projede yer aldı. Türkiye’nin yanı sıra Afrika, Orta Doğu, Orta Asya bölgesindeki projelere de katkı sağlayan Alstom Türkiye; bölgenin sinyalizasyon, altyapı uzmanlığı, proje idaresi, teklif idaresi, mühendislik, eğitim ve satın alma faaliyetlerini İstanbul’dan yürütüyor. İstanbul Teknopark’ta faaliyetlerini sürdüren Alstom Türkiye Mühendislik ve Teknoloji Merkezi ise raylı sistem sinyalizasyonu konusunda küresel bir demiryolu şirketi tarafından mühendislikte tasarım ve uygulama alanında Türkiye’de yapılan birinci yatırım olmak özelliğini taşıyor. Bu merkez ile Afrika, Orta Doğu, Orta Asya’yı kapsayan geniş bir coğrafyaya sinyalizasyon alanında hizmet veren Alstom Türkiye, ayrıyeten Türkiye’ye kritik mühendislik kabiliyetlerini de kazandırıyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ