yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Altun’dan, Suriye’de Türkiye Bayrağı’na Saldırı Haberleri Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Suriyeli sığınmacılar ve yaşanan olaylar ile ilgili açıklama yaptı. Altun, “Bir müddettir Suriyeli

Altun’dan, Suriye’de Türkiye Bayrağı’na Saldırı Haberleri Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Suriyeli sığınmacılar ve yaşanan olaylar ile ilgili açıklama yaptı. Altun, “Bir müddettir Suriyeli sığınmacılar üzerinden kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan olumsuz hava ve tansiyonun artışına sebep olan provokasyonlar yakından takip edilmektedir. Türkiye düşmanı ögelerin başını çektiği birtakım mahfillerin kamu tertibini test etmeye dönük provokatif faaliyetlerle ülkemizin huzurunu bozma uğraşları, devletimizin tüm ögeleriyle birlikte özverili çalışmaları sayesinde gayesine ulaşamayacaktır. Bu kapsamda bilhassa toplumsal medyanın birçok platformunda ortaya atılan temelsiz argümanlara, manipüle edilmiş bilgilerle kasıtlı olarak yapılan palavra haberlere ve vatandaşlarımızı provokasyona sevk edecek tüm dezenformasyon faaliyetlerine karşı devletimizin ilgili üniteleri Bağlantı Başkanlığı uyumunda 24 saat temeline nazaran çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

“Asılsız haberlere prim verilmemeli, hassas davranalım”

Altun şunları söyledi: “Bu çalışmalara dayanak olmak maksadıyla her vakit olduğu üzere temelsiz haberlere prim verilmemesi, içeriklerin yayılımında dezenformasyon boyutunun ve ihtimalinin göz önünde bulundurulması ve resmi makamlarımız başta olmak üzere sadece muteber kaynaklara prestij edilmesi konusunda vatandaşlarımızın hassas davranmasını ehemmiyetle rica ederiz.”  (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı) 

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ