yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ankara Esenboğa’dan Dublin’e direkt uçuşlar başladı

Ankara Esenboğa Havalimanı Pegasus’un Dublin’den gerçekleştirdiği birinci uçuşu merasimle karşıladı.

Ankara Esenboğa’dan Dublin’e direkt uçuşlar başladı


Pegasus, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan haftada üç gün İrlanda’nın başşehri Dublin’e direkt uçuş gerçekleştirecek.

TAV Havalimanları tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı, Pegasus’un Dublin’den gerçekleştirdiği birinci uçuşu karşıladı. Airbus A320 tip uçakla gerçekleştirilen PC1763 sefer sayılı uçuşla Ankara’ya gelen yolcular terminalde karşılandı. Pegasus her çarşamba, cuma ve pazar olmak üzere haftada üç gün Ankara-Dublin ortası direkt uçuş gerçekleştirecek. 

TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer “Pegasus’un Ankara ile İrlanda’nın başşehri Dublin ortasında direkt uçuşlara başlamasından büyük memnuniyet duyuyoruz. İki başşehri birbirine bağlayan bu yeni sinirle birlikte, Ankara’dan direkt uçuş gerçekleştirilen destinasyonlar ortasına bir yenisinin daha eklenmesinden ötürü memnunuz. Başşehir Ankara’mızı daha fazla destinasyona bağlamak için paydaşlarımızla işbirliği içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Toplam 23 havayolu ile 27 ülke 77 farklı destinasyona karşılıklı uçuş düzenlenen Ankara Esenboğa Havalimanı, 2024 yılının birinci beş ayında geçen yılın birebir periyoduna nazaran dış sınırlarda %34 artışla 1,1 milyon yolcuya hizmet verdi. Toplam yolcu sayısı ise yeniden geçen yılın birebir periyoduna nazaran %13’lük bir artışla 4,9 milyon oldu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ