yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Anneler çocuklarıyla birlikte buz pistinde

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin memleketler arası tertiplere konut sahipliği yapan Bornova Âşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndaki Olimpik Buz Sporları Salonu bu defa Anneler Günü sebebiyle kapılarını açtı. Hem sportmenler hem de kurslara katılan çocuklar anneleriyle birlikte kayma heyecanı yaşadı.

Anneler çocuklarıyla birlikte buz pistinde


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bornova Âşık Veysel Rekreasyon Alanı içinde yer alan Olimpik Buz Sporları Salonu, bir Anneler Günü aktifliğine konut sahipliği yaptı. Ulusal ve milletlerarası turnuvalara konut sahipliği yapan tesiste kurs alan öğrenciler ve ulusal sportmenler anneleriyle birlikte pistte keyifli anlar yaşadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın anne ve çocuklar için hazırladığı seansta, velilere tişört ve madalya da verildi. 

Üç jenerasyon tıpkı anda buz pistinde
Kızı ve annesiyle piste giren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin antrenörü Gamze Güner, “Şu an burada üç kuşak varız. Yıllarca ulusal ekip sporcusuydum, antrenör oldum. Annem yıllarca beni taşıdı, artık kızım ulusal ekip sportmeni. Ve üç nesil her yere bir arada gidiyoruz. Burada da çok hoş bir aktiflik var” dedi. 
Anneanne Meral İyiiş ise “Gamze 5 yaşından beri buz pateninde. Çok başarılı. Çok hoş bir duygu” tabirlerini kullandı. Annesinin izinde yürüyen minik Tabiat Güner de “Ben spora annem başladı diye başlamıştım. Küçükken daima yarışlara gidiyordu, ben de onu özlüyordum. Annem üzere olmak istemiştim. Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil etmek istiyorum” dedi.  

“Şu an o profesyonel”
Annesiyle birlikte memnun bir gün geçiren İpek Kara, “6 yıllık sporcuyum, ulusal ekibe girdim, şu an Türkiye birincisiyim. Olimpiyatlarda yarışmak istiyorum. Annemle birlikte kaymak hoş bir duygu” tabirlerini kullandı. 
Gamze Uzunluklu, “Kızım 6 yıldır buz pateni yapıyor, ulusal sportmen. Yaptıkları iş çok güç. Ben buz pistine ikinci defa giriyorum. Şu an o profesyonel oldu lakin biz hala birebir durumdayız. Çalışmak çok kıymetli. Kendisi de çok çalışıyor zaten” diye konuştu.
 
“Ben cüret edemedim, kızımın başarılarıyla gurur duyuyorum”
Genç atlet Defne Günce Kılıç da, “13 yıldır sporcuyum. Gayem bütün atletler üzere olimpiyatlarda ve yurt dışında Türkiye’yi temsil etmek. 5 yaşımda başladım. Buz pistinin birinci atletlerinden biriyim. Halk seansına kaymaya gelip kurslar olduğunu öğrenmiştim. Kurslara katılıp seçmelere girdim ve geçince gruba alındım. Böylelikle spor hayatım başlamış oldu. Bu türlü bir günde annemle buz pistine gelmem çok hoş bir his. Annemin buz pateni yapması beni şaşırttı ve çok yeterli oldu. Yetenekli doğal ancak ilerlemesi lazım” dedi.
Anne Sevil Kılıç ise, “İltifat etti aslında. Ben yıllardır onunla birlikte bu sporun içindeyim lakin buzun içinde değilim. İkinci ya da üçüncü teşebbüstür. Hiçbir vakit paten giymeye cüret edemedim. Bu aktiflikte yalnızca spor ayakkabıyla buz pateninde dolaşmayı tercih ediyorum. Lakin kızımın başarılarıyla gurur duyuyorum. Her vakit destekçisiyiz” sözlerini kullandı. 

“Mutluyuz, heyecanlıyız”
Kardeşi ve annesiyle buzda kayan Ela Akgün, “İlkokulda başlamıştım, orta verdim, 2 yıldır tekrar devam ediyorum. Anneler Günü’nde birlikteyiz, çok memnunum, heyecanlıyım daha doğrusu” dedi. Nil Akgün ise “8 yıldır buz sporuyla uğraşıyorum. Çalışmalarımız çok âlâ gidiyor. Maksadım buz hokeyi antrenörü olmak. Bugün de mutluyuz” diye konuştu. Anne İsmihan Akgün “Çok memnun bir gün. Düzgün ki anneyim. 8 yıldır bu yola baş koyduk. Başarılı bir formda devam ediyoruz. Amaçlarında yeterli bir yere varacaklarını düşünüyorum” tabirlerini kullandı. 

“Annelerimiz bu türlü bir tertibi daha evvel görmediler”
İzmir Büyükşehir Belediyesi Antrenörü Aykut Koç, “Bugünü güzelleştiren annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Bugünün manası anneler. Anneler olmasaydı bu hoş çocuklar olmazdı. Bu rengi, bu havayı yaratan bütün annelerimize teşekkür ediyorum, minnettarım. Annelerimiz bu türlü bir tertibi daha evvel görmediler. Birinci kere yaptık. Daima annelerimiz tribünlerden çocuklara dayanak veriyordu. İşin ne kadar sıkıntı olduğunu ‘Buzun içine girelim daima bir arada kayalım’ niyetiyle aktarmak istedik. Annelerimiz için cümbüş ve deneyim oldu. Bu güç sporu benim çocuğum seçti diye bence seviniyorlar ve mutlular” diye konuştu. 

“Bugünün güçlü ve kahraman şahsı annelerimizdi”
Buz Pateni Antrenörü Sevinç Hünerli ise, “Biz onlara ‘Hadi bakalım çocuğunuz için bir şey yapalım’ dediğimiz anda nasıl koşturuyorlarsa bu etkinliğimizde de çabucak geldiler. Bu bir takım işi. Büyükşehir Belediyesi bu türlü bir tesis açmış, biz antrenörlük yapıyoruz. Velilerimiz olmasa çocukları buraya kim getirir? Lakin bu etrafta oturanlar buraya gelebilirdi. Artık ortalarında ulusal sportmenlerin da olduğu çok hoş bir topluluk olduk. Memnunuz, onlar memnun olduğu vakit biz daha keyifli oluyoruz. Onlara spor yaptırıyor olmaktan, annelere başarılardan ötürü gurur yaşatıyor olmaktan onur duyuyoruz. Bugün biz onlara Anneler Günü ikramı sürprizi yapmaya çalıştık. Birer tişört verdik. Bu sefer madalyaları da annelerimiz aldı. Bugünün güçlü ve kahraman şahsı annelerimizdi. Uygun ki varlar” dedi.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ