yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Antalya Büyükşehir Bakım Evi’nde sokak hayvanları güvende

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez Kirişçiler Mahallesi’nde hizmet veren Sokak Hayvanları Süreksiz Bakım Meskeni, yaz sıcaklarında can dostların korunması için çeşitli tedbirler alıyor. Kedi ve köpekler, sıcak günlerde konforlu ve korunaklı alanlarda hayatlarını sürdürüyor.

Antalya Büyükşehir Bakım Evi’nde sokak hayvanları güvende


Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez Kirişçiler Mahallesi’nde hizmet veren Sokak Hayvanları Süreksiz Bakım Konutu, yaz sıcaklarında can dostların korunması için çeşitli tedbirler alıyor. Kedi ve köpekler, sıcak günlerde konforlu ve korunaklı alanlarda ömürlerini sürdürüyor.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez İlçesi Kirişçiler Mahallesi’nde bulunan Sokak Hayvanları Süreksiz Bakım Meskeni ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşayan can dostlar, yaz aylarının ağır sıcaklarında konforlu bir hayat sürüyor. Türkiye’nin en çağdaş hayvan barınağı tesislerinden biri olan ve 45 bin metrekare alana yayılan tesiste, sokak hayvanları geniş barınma alanlarında kış aylarında alttan ısıtma sistemleri, yaz aylarında ise havalandırma ve gölgeliklerin bulunduğu alanlarda konforlu bir ömür sürüyor. Süreksiz yuvalarında çağdaş kaidelerde bakılan sokak hayvanları, hayvan severlerin sahiplenmesi ile kalıcı yuvalarına gitmeyi bekliyor.

KEDİLERE KLİMALI KONFOR

Kedi meskenlerinde yer alan klimalar sayesinde kediler ve yavrulu hayvanlar, yazın bunaltıcı sıcaklarından etkilenmeden ömürlerine devam ediyor. Kapalı alanlarda bulunan klimalar, kedilerin dışarıya çıkıp hava aldıktan sonra içerideki klimalı alana geçerek serinlemelerini sağlıyor. Bu sayede kediler, sıcak nedeniyle gerilime girmeden rahat bir biçimde vakit geçirebiliyor.

HAVALANDIRMALI KAFESLER VE SERİNLETME ÖNLEMLERİ

Merkezde ulunan köpek kafesleri de yönetmeliklere uygun olarak havalandırma sistemleri ile donatılmış durumda. Açık alanların üst kısımlarına çekilen tenteler sayesinde köpekler, güneşin olumsuz tesirlerinden korunuyor. Yeşil alanlara çıkarılan köpekler, çim sulama fıskiyeleri açılarak serinletiliyor.

SICAK HAVAYA KARŞI TEDBİRLERİMİZ ALINDI

Yaz sıcaklarına karşı hayvanları korumak için çeşitli tedbirlerin aldığını söz eden Veteriner tabip Tayfun Kazan “Antalya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sokak hayvanlarıyla ilgili aldığımız tedbirlerimiz var. Kediler klimalı alanlarda rahat ediyor. Köpeklerin açık ve kapalı alanları mevcut. Su kapları sık sık değiştirilerek suyun sıcak olmasının önüne geçiliyor. Bakımevimizde 930 köpek ve 380 kedi bulunuyor. Hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlar, fiyatsız bir halde hayvanları sahiplenebilirler. Köpekler için eğitim ve oyun alanımız da mevcut. Sahiplenmek isteyenler, köpeklerle vakit geçirip onları tanıyabiliyor” dedi.

SAHİPLENMEK İÇİN BEKLEYEN CAN DOSTLAR

Bakımevinde bulunan tüm hayvanlar, 7/24 veteriner doktorların denetimi altında bulunuyor. Alanların paklığı, yiyecek ve içeceklerin daima hazır bulunması konusunda işçi titizlikle misyon yapıyor. Sıhhat sorunu olan hayvanların ise tedavileri gerçekleştiriliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan can dostlar sahiplendiriliyor. Satın almak yerine sahiplenmeyi tercih edenler, 0 242 246 59 00 numaralı telefonu arayarak direkt merkeze ulaşabilirler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ