yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya’daki çevre paydaşlarıyla bir araya geldi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, etraf konusunda çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarıyla Zeytin Park’ta bir ortaya geldi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya’daki çevre paydaşlarıyla bir araya geldi


Etraf Paydaşları Toplantısı ismi altında gerçekleşen buluşmada konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Lider Danışmanı Lokman Atasoy, kentte etrafın korunması ve sürdürülebilirliği için tüm STK’lar, kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içinde, geçen 5 yılda olduğu üzere önümüzdeki 5 yılda da Antalya’yı ortak akılla yöneteceklerini söz etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, etraf konusunda çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarıyla Zeytin Park’ta bir ortaya geldi. Etraf Paydaşları Toplantısı ismi altında gerçekleşen buluşmada konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Lider Danışmanı Lokman Atasoy, kentte etrafın korunması ve sürdürülebilirliği için tüm STK’lar, kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içinde, geçen 5 yılda olduğu üzere önümüzdeki 5 yılda da Antalya’yı ortak akılla yöneteceklerini söz etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın çevresel sürdürülebilirliği için yapılan çalışmalara her kesitin katkı sağlaması, kentin gelecek kuşaklarına pak ve sağlıklı bir etraf bırakmak ismine, sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini bir ortaya getirerek çevresel problemlere ortak akılla tahlil üretmeye devam ediyor.  Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da etraf bahislerinde çalışmalar yürüten STK ve kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle Zeytin Park’ta Etraf Paydaşları Toplantısı’nda bir ortaya geldi. 

GENİŞ ÇAPLI KATILIM

Toplantıya; Çevre Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Peyzaj Mimarları Odası, , Etraf Derneği, Antalya Kuş Müşahede Topluluğu, TEMA Vakfı, Antalya Rehberler Odası, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyeleri, Ekolojik Ömür Hareketi Derneği, ATSO, Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu, BAGEV, ANÇET A.Ş., POYD, DEKAFOK, Antalya Denizcileşme Platformu, SKUT, AKTOB, SAD-AFAG, Türkiye Ormancılar Derneği, Cet Tohum Takası Derneği, Antalya Ticaret Borsası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, ÇETADER, Kent Kurulu, Deniz Ticaret Odası, TÜRÇEV, İklim Değişikliği öğrenci toplulukları, ASAT ve belediye bürokratları katıldı.

ORTAK AKIL VE İŞ BİRLİĞİ KARARI ALINDI

Katılımcılar, kentteki çevresel sıkıntılara tahlil bulmak için fikir alışverişinde bulunurken, gelecek devirde hayata geçirilecek projeler hakkında bilgilendirme yapıldı. Teklifler ve görüşlerin ortaya konulduğu toplantıda, ortak akıl ve iş birliği anlayışının güçlendirilmesi üzerinde görüş birliğine varıldı. 

GELECEK 5 YILDA DA KENTİ ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ

Çevre Paydaşları Toplantısı’nda konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Lider Danışmanı Lokman Atasoy, Lider Muhittin Böcek’in geçmiş beş yılda olduğu üzere gelecek beş yılda da tüm sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarının katkılarıyla Antalya’nın ortak akılla yönetilmesine büyük ehemmiyet verdiğini belirtti. Atasoy, “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak yeni devrimizde etraf paydaşlarımızla bir ortaya gelerek kentimizin etraf ve tabiat dostu bir vizyonla şekillenmesini amaçlıyoruz. Liderimiz Muhittin Böcek de bu mevzuda büyük bir hassasiyet gösteriyor. Etraf ve tabiat Antalya için daima önceliğimiz oldu. Önümüzdeki 5 yıl da bu türlü olmayı sürdürecek. Gelecek projelerimiz hakkında bilgilendirme yapmanın yanı sıra sivil toplum örgütlerinin ve kamu kurumlarının teklif ve görüşlerini almak da gayelerimiz için değerli bir adımdır. Bu toplantı, ortak akıl ve iş birliğinin değerini vurgulamak ismine büyük bir fırsat. İlerleyen devirlerde bu toplantının verimli sonuçlarını göreceğimize inanıyorum. Antalya’da etraf konusunda çalışan sivil toplum örgütleri ve kamu kurumlarıyla iş birliğine devam edeceğiz ve kent için planlı, kurallı ve kimlikli bir vizyon doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ