yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi kırsalda çalışmaya devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Alanya’nın Sugözü ve Zirve Mahalleleri’nde bilhassa yaz aylarında yaşanan içme suyu problemini yaptığı yeni çizgi çalışmasıyla ortadan kaldırıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi kırsalda çalışmaya devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Alanya’nın Sugözü ve Zirve Mahalleleri’nde bilhassa yaz aylarında yaşanan içme suyu sıkıntısını yaptığı yeni çizgi çalışmasıyla ortadan kaldırıyor. 

Alanya’nın Sugözü ve Zirve Mahallelerinde bir birine kontaklı olarak çalışan iki başka içme suyu deposu Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmayla ayrılıyor. Rastgele bir arıza ya da elektrik kesintisinden kaynaklanan içme suyu kesintilerinde iki mahallede birden su kesilmesi sorunu yeni çizgiyle ortadan kaldırılmış olacak. Sınırları ayrılan iki depo artık birbirinden bağımsız çalışacak. Bölgede çalışma yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü grupları tarafından iki depoyu ayırmak için 850 metre uzunluğunda yeni sınır döşeniyor. 100’lük borular 300’lük çelik borular ile değiştiriliyor. 

DEPOLAR BİRBİRİNDEN AYRILIYOR

Sugözü Mahalle Muhtarı Hasan Uysal, bilhassa yaz aylarında nüfusun artmasıyla ya da bir arıza durumunda depoların birbirine bağlı olmasından ötürü her iki mahallenin de susuz kaldığını belirterek, “Yazın biz burada çok muzdarip oluyorduk. Herkes kendi dermanına bakıyordu. Alanya’nın merkezinden bidonlarla su getiriyorduk. Artık depolar birbirinden ayırıyor. Bu depoda bir arıza olduğu vakit bütün mahalleyi kapsayacak bir su kahrı yaşanmayacak. Büyükşehir Belediye Liderimiz Muhittin Böcek başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Halkımız sevinçli” dedi. 

KALICI HİZMET İÇİN TEŞEKKÜR ETTİLER

Tepe Mahalle Muhtarı İlyas Kocaman da, “Depoların ayrılmasının en büyük avantajı bir arıza olduğu vakit her yer susuz kalmayacak. İnsanların yansısıyla karşılaşıyorduk. Çeşmelerden bidonlarla su doldurup otomobiliyle getiriyordu herkes. Bu çalışmayla birlikte yaşanan kesintiler sona erecek ve mahallelerimiz rahat bir nefes alacak” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ