yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sakin Şehir girişimi başlatıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, marka kıymeti taşıyan ve seçkin ziyaretçilerin tercih sebebi olan uluslararası belediyeler birliği Cittaslow (Sakin Şehirler) Ağı’na katılmak emeliyle çalışma başlattı. Büyükşehir Belediyesi, sakin kentler ağına üye olmak isteyen ilçe belediyelere yönelik de dayanak çalışması yürütecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sakin Şehir girişimi başlatıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, marka pahası taşıyan ve seçkin ziyaretçilerin tercih sebebi olan uluslararası belediyeler birliği Cittaslow (Sakin Şehirler) Ağı’na katılmak maksadıyla çalışma başlattı. Büyükşehir Belediyesi, sakin kentler ağına üye olmak isteyen ilçe belediyelere yönelik de dayanak çalışması yürütecek. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 1999 yılında İtalya’da kurulan ve şu an dünyada 33 ülkede 296 kentin üye olduğu uluslararası belediyeler birliği olan Cittaslow (Sakin Şehirler) Ağı’na üye olabilmek gayesiyle çalışma başlattı. Cittaslow Metropolis Ağı’na üyeliğiyle ilgili yol haritasını belirlemek üzere ağa üye olmak isteyen ilçe belediyelerden temsilcilerin de yer aldığı bir eğitim toplantısı düzenlendi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıya Lider Danışmanı Lokman Atasoy, Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç ve ilgili belediye temsilcileri katıldı. 

ULUSLARARASI ALANDA KATKISI BÜYÜK

Başkan Danışmanı Lokman Atasoy, dünya kenti Antalya’yı memleketler arası alanda daha yeterli tanıtmak hedefiyle farklı platformlarda yer almasının değerli olduğunu söyledi. Sakin Kentler Ağı’nın etraf, altyapı, kentsel ömür kalitesinin attırılması açısında tesirli olduğuna değinen Lokman Atasoy, “Tarım, turizm üzere mahallî eserlerin desteklenmesi, kültürün yaşatılması üzere bahislerde; ekonomik, çevresel ve toplumsal alanlarda sürdürülebilirlik ideolojisini benimseyen bu ağı önemsiyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin Cittaslow Metropol teşebbüsünün yanı sıra Sakin Kent vasfına uyan ilçelerimizin de bu ağda yer almasını destekliyoruz. Türkiye’nin Cittaslow da 25 üyesi var. Antalya’da Büyükşehir Belediyemiz ve üç ilçemizin bu ağa girmesi noktasında gayemiz var. Marka kentler yaratmak ismine bu ağda yer almak zorundayız. Turizm yalnızca fuarlar ile olmuyor. Memleketler arası alanda bu ağların büyük katkısı oluyor” dedi. 

ÖRNEK ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

Eğitimde, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cittaslow seyahatine ait de bir sunum gerçekleştirildi. Türkiye’deki Cittaslow kentler ve örnek çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıda 2023 yılında Cittaslow Ağı’na üye olan Finike Belediyesi’nin de üyelik süreci paylaşıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ