yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi soğuk havada evsizleri unutmadı

Soğuk kış günlerinde sokakta yaşayan vatandaşlara şefkat elini uzatan Antalya Büyükşehir Belediyesi, 82 evsizi Bimekan ’da sıcak bir yuva ortamında ağırlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi soğuk havada evsizleri unutmadı


Soğuk kış günlerinde sokakta yaşayan vatandaşlara şefkat elini uzatan Antalya Büyükşehir Belediyesi, 82 evsizi Bimekan ’da sıcak bir yuva ortamında ağırlıyor.

Yağış, fırtına ve soğukların tesirli olduğu Antalya’da sokakta ömürlerini sürdürmek zorunda olan vatandaşlar bahtına terk edilmiyor. Sokakta kalan vatandaşlara kucak açan Antalya Büyükşehir Belediyesi, evsiz vatandaşları Bimekan Barınma Merkezinde ağırlıyor. 10 Ekim 2023 yılında tekrardan faaliyete geçen Bimekan Barınma Merkezi’nde 82 evsiz vatandaş ağırlanıyor.

 

SON 2 AYDA 250 KİŞİ FAYDALANDI

Bimekan Barınma Merkezinde emniyet güçlerine ve zabıta gruplarına yahut ferdi olarak müracaat yapan vatandaşlara, sıhhat, giysi, yemek, duş, çamaşır ve temel barınma üzere birçok imkan sağlanıyor. Toplamda 82 yatak kapasitesi olan ünitede son 2 ay içerisinde 250 evsiz vatandaşa barınma imkânı sunuldu.

 

HER TÜRLÜ İMKAN SAĞLANIYOR

Bimekan Barınma Merkezi’nden faydalanan 55 yaşındaki Murat Demirkapı da bu biçim barınma merkezlerinin her yerde olmasının gerektiğini vurgulayarak  “Buradaki çalışanlarımızdan Allah bin kez razı olsun. Burada sıcak çorbamız, yemeğimiz çıkıyor ve tüm imkanlarından faydalanabiliyoruz. Günlük gereksinimlerimizi da karşılayabildiğimiz bir yer. Buradaki çalışan tüm arkadaşlardan da mutluyuz. Bu stil yerlerin her yerde olması gerek. Antalya Büyükşehir Belediyesi bu türlü bir imkân sağladığı için emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

 

BURASI MESKENİMİZ OLDU

Bir öbür Bimekan sakini olan ve 2020 yılından beridir Bimekan Merkezinde kalan İsmail Davran ise barınma merkezinin tüm ömür şartlarını karşıladığını söyleyerek   “Burası sıcak bir yuva oldu. Sokakta kalan bizim üzere vatandaşların bu usul yerlerin bedelini bilmesi lazım.  Belediyemiz bizlere bu türlü bir imkân sağlıyor. Bütün arkadaşlarım ve şahsım ismine liderimiz Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ