yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde işçilere yüzde 80 zam

Antalya Büyükşehir Belediyesi Lideri Muhittin Böcek, 12 bin 178 emekçiyi kapsayan toplu iş kontratı ek protokolünü imzaladı. Lider Böcek, ‘İşçilerimize yüzde 80 artış yapıyoruz. En düşük şirket emekçileri fiyatı 15.615 TL’den net 28.000 TL’ye, takımlı emekçilerimizin de 23.400 TL olan en düşük maaşı 40.000 TL’ye çıkarıyoruz. 2024 yılında enflasyona sizi ezdirmeyeceğim. Birinci 6 ayda bunun gereğini yapacağım. Kelam Muhittin Böcek sözü” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde işçilere yüzde 80 zam


Antalya Büyükşehir Belediyesi Lideri Muhittin Böcek, 12 bin 178 emekçiyi kapsayan toplu iş mukavelesi ek protokolünü imzaladı. Lider Böcek, ‘İşçilerimize yüzde 80 artış yapıyoruz. En düşük şirket çalışanları fiyatı 15.615 TL’den net 28.000 TL’ye, takımlı personellerimizin de 23.400 TL olan en düşük maaşı 40.000 TL’ye çıkarıyoruz. 2024 yılında enflasyona sizi ezdirmeyeceğim. Birinci 6 ayda bunun gereğini yapacağım. Kelam Muhittin Böcek sözü” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Belediye-İş Sendikası ve Güvenlik İş Sendikası ortasında Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları A.Ş. ASAT ve takımlı personelleri ilgilendiren ‘Toplu İş Kontratı Ek Protokolü’ merasimle imzalandı. Cam Piramit Kongre Merkezi’nde düzenlenen merasime Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Belediye-İş Sendikası Genel Lideri Nihat Yurdakul, Güvenlik İş Sendikası Genel Lider Yardımcısı Ahmet Durcuk ve binlerce Büyükşehir Belediye çalışanı katıldı.  Hürmet duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan ek protokol merasiminde Muhittin Böcek başkanlığındaki Büyükşehir Belediyesi’nin 5 yıllık çalışmalarının anlatıldığı sinema izlendi. Daha sonra Lider Böcek ve Sendika Genel Liderleri protokolü imzalamak üzere alkışlar eşliğinde sahneye çıktı.

 

EN DÜŞÜK EMEKÇİ FİYATI 28 BİN TL OLDU

‘Herkesin lideri Muhittin Böcek’ sloganları eşliğinde kürsüye gelen Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, her vakit çalışanın ve işçinin yanında olduğunu söyleyerek, “Personelimizi yüksek enflasyona karşı mağdur etmemek için Belediye-İş Sendikası ile yapılan toplu iş mukavelesinde belirlenen haklara ek olarak her artış periyodunda toplumsal yardım paketinde iyileştirmeler yaptık. Böylelikle; 2023 yılı Aralık ayında net 15.615 TL olan en düşük şirket personelleri fiyatını net 28.000 TL’ye yükseltilerek, yüzde 80 oranında artış yapıyoruz. Tıpkı vakitte takımlı çalışanlarımızı de kapsayan ek protokolümüzü artık imzalıyoruz. 23.400 TL olan en düşük maaşı 40.000 TL’ye çıkarıyoruz. ASAT şirket çalışanı kardeşlerimizin de yemek yardımını en üst sona yükseltiyoruz” diye konuştu.

Bir müjde daha veren Lider Böcek, “Belediye şirketimiz Antalya Ulaşım A.Ş.’den Antalya İnsan Kaynakları A.Ş.’ ye geçişini yapmış bulunduğumuz otobüs sürücülerimiz ile ilgili olarak toplu kontrat görüşmeleri mühletince avans olarak verdiğimiz fiyatları da mahsup etmeyeceğiz. Antalya’mız için alın teri döken tüm işçi çalışma arkadaşlarıma yaptığımız maaş artışlarının güzel olmasını diliyorum’ dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANI GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTI

Beş yıllık misyon sürecinde Büyükşehir çalışanlarıyla gece gündüz çalıştıklarını anlatan Lider Böcek, şunları söyledi: “31 Mart 2019’da, 25 yıllık muvaffakiyet öykümüz, daima işçinin alın terinin yanında olmamız sebebiyle Antalyalı hemşerilerim bizi bağrına bastı. Yeri geldi çalışanın maaşını bile ödeyemez dediler. Teri soğumadan çalışanımızın parasını ödedik. 5 yıllık mühlet içerisinde dünyada ve ülkemizde olan pandemi, yangınlar, sarsıntı ve sel felaketleri yaşadık. Alın teri döken siz bedelli çalışma arkadaşlarımızla vatandaşlarımızın yaralarını sardık. Her afette ülkemiz için, vatandaşlarımız için beraberdik. Yeniden birlikte olacağız Allah’ın müsaadesiyle.”

 

KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMADIK

5 yıllık mühlet içerisinde çalışanın ekmeğiyle oynamadıklarını söyleyen Lider Böcek, “Bugüne kadar kimseyi ötekileştirmeden çalıştık. Çalışma arkadaşlarımın hiç birisini işten çıkarmadık, onların ekmeğiyle kimseyi oynatmadık. Siyaset üstü davrandık ve bu biçimiyle 5 yılımızı tamamladık. Yerli ve yabancı 26 milyon turistin geldiği, 2 milyon 688 bin de yerleşik nüfusun bulunduğu Antalyamıza hizmet eden yeniden sizlersiniz.  Antalya’mızın keyifli, huzurlu olması için çalışıyorsunuz. Bugün de burada yeni bir periyoda inşallah sizlerle birlikte, herkesin belediye lideri olarak, yeniden birebir azim ve kararlılıkla birlikte yol yürüyeceğiz” tabirlerini kullandı.

 

YURDAKUL: ‘SENDİKA SİZSİNİZ’

Belediye İş Sendikası Genel Lideri Nihat Yurdakul ise şöyle konuştu: “Ben emekçiyim. Muhittin Böcek üzere alın terimize kim hürmet duyuyorsa, başımızın üstüne koyarız. Emeğin yanında olan Muhittin Başkan’ı destekliyorum. Günün kurallarına nazaran bu toplu kontrat uygun bir toplu kontrattır. Ben Muhittin Başkan’la da 31 Mart’tan sonra da toplu mukavele yapmak istiyorum. Antalya’ya kelamım olsun bizi çok daha şad edecek toplu mukaveleyi Muhittin Başkan’la imzalayacağız. Bu toplu mukavele de emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Liderimiz Muhittin Böcek’e çok teşekkür ederim. Bizim emeğimize bir adım atana biz beş adım atarız. Emekçilerimiz daha fazla ter dökerek, Antalya halkına daha güler yüzlü hizmet ederek, bunu ödeyecektir. Hepinize güzel olsun.”

 

DURCUK:’BAŞKAN BÖCEK EMEKÇİYİ ENFLASYONA EZDİRMEDİ’

İmza merasiminde konuşan Güvenlik ve Savunma Çalışanları Sendikası Genel Lider Yardımcısı Ahmet Durcuk ülkenin daralma sürecine girdiği enflasyonist bir ortamda emekçilerini enflasyona ezdirmeyen Lider Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Durcuk, “Ne vakit Muhittin Liderimize gitsek bizi geri çevirmedi, emekçilerimizi enflasyona ezdirmedi. Güvenlik İş Sendikam ve üyelerim ismine bir kere daha kendisine teşekkür ediyorum. Herkesin Lideri olduğunu bir sefer daha gösterdi” dedi.

 

DAVULLU ZURNALI EK PROTOKOL İMZA TÖRENİ

Konuşmaların akabinde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Belediye-İş Sendikası ve Güvenlik İş Sendikası ortasında, Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları A.Ş., ASAT ve takımlı emekçileri ilgilendiren ‘Toplu İş Kontratı Ek Protokolü’ merasimle imzalandı. Binlerce çalışanın ağır alkışları ve davul zurna eşliğinde imzalanan maaş artışını ilgilendiren ek protokol personeller, ortasında büyük sevinç ve memnuniyet yarattı. Mukaveleyi, halay çekerek kutlayan Büyükşehir Belediyesi çalışanları Lider Böcek’e teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ