yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden önce alt yapı sonra asfalt çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya merkezinde ve ilçelerde yol imal, bakım ve tamir çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi takımları Korkuteli İstiklal Caddesi’nde yağmur suyu alt yapısının akabinde artık de asfalt çalışması yapıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden önce alt yapı sonra asfalt çalışması


Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya merkezinde ve ilçelerde yol üretim, bakım ve tamir çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi grupları Korkuteli İstiklal Caddesi’nde yağmur suyu alt yapısının akabinde artık de asfalt çalışması yapıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri dairesi Başkanlığı tarafından Korkuteli İstiklal Caddesi üzerinde gerçekleştirilen yağmur suyu drenaj çalışması tamamlandı. Fen İşleri Daire Başkanlığı takımları alt yapı çalışmasını bitirdiği cadde üzerinde bu kere kaldırım yenileme ve asfalt çalışması gerçekleştiriyor.

KALDIRIM VE ASFLAT YENİLENDİ

İstiklal Caddesi üzerindeki çalışma hakkında bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nda misyonlu İnşaat Mühendisi Aysel Aydın, İstiklal Caddesi’nin ilçede ağır olarak kullanılan ve D400 karayoluna bağlanan ana arterlerden biri olduğunu belirtti. Trafik yükü ağır olan caddede yağmur suyu sınırı çalışması yapıldığını söyleyen Aydın, “Yağmur suyu sınırı çalışmalarının akabinde 1400 metre uzunluğundaki İstiklal Caddesi’nin doğusunda ve batısında deforme olmuş yol üzerinde asfalt yenileme ve kaldırım yenileme çalışmaları yaptık. Şu anda asfaltın son katmanı olan etap katmanını tamamlamak üzereyiz. Bu çalışmayı da tamamladıktan sonra vatandaşlarımızın konforlu ve inançlı kullanabilecekleri bir yolu hizmete açmış olacağız” dedi.

MUHTAR TOPAL’DAN TAHLİL TEŞEKKÜRÜ

Karşıyaka Mahalle Muhtarı Ferhat Topal da çalışmalardan ötürü Lider Muhittin Böcek ve grubuna teşekkür etti. Muhtar Topal, “Bu yol çok berbattı. Ne alt yapısı vardı, ne kaldırımı vardı. Yoldaki düşüncelerimiz için Muhittin Başkanımı bilgilendirdik. O da yardımcı oldu. Büyükşehir takımları yağmur drenajının alt yapısını tamamladılar artık de asfaltını yapıyor. Muhittin Liderime ve grubuna problemlerimizle ilgilendiği ve tahlile kavuşturduğu için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ORTA REFÜJDE PEJZAJ ÇALIŞMASI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı grupları de İstiklal Caddesi orta refüjde bakım tamir ve peyzaj çalışması yaptı. Gruplar, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan caddenin orta refüjünde çim ekimi, etraf düzenlemesi gerçekleştirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ