yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesinden Yeşil Gülüş Projesine Destek

Antalya Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı, Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin başlattığı “Yeşil Gülüş Diş Hekimliğinde Etraf Dostu Yaklaşım” etraf projesine profesyonel eğitim takviyesi sağladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesinden Yeşil Gülüş Projesine Destek


Antalya Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı, Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin başlattığı “Yeşil Gülüş Diş Hekimliğinde Etraf Dostu Yaklaşım” etraf projesine profesyonel eğitim dayanağı sağladı.

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşen “Sıfır Atık 5D Kuralı” eğitimine fakülte birinci sınıf öğrencileri ile birlikte Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Kuşdağcı, Projeden sorumlu Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Kısmı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esra Bolat Gümüş katıldı. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığında misyonlu Melike Yıldız’ın verdiği eğitimde sıfır atık 5D kuralı, geri dönüşüm ve atık idaresi anlatıldı. Öğrencilerden gelen sorularda cevaplanarak fakülte özelinde yapılabilecek çalışmalar konuşuldu. Eğitimlerden şad kaldıklarını belirten öğrenciler Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.     

GENÇLERİMİZİ BİLİNÇLENDİRİYORUZ

Fakülte olarak sıfır atık ve geri dönüşüme büyük kıymet verdiklerini belirten Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Kuşdağcı “Diş Hekimliği Fakültesi olarak biz tıpkı vakitte ağız ve diş sıhhati hastanesiyiz. Bu yüzden Sağlık Bakanlığı bünyesinde geri dönüşüm mevzularıyla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz. Bilhassa bizim için sıfır atık çok kıymetli. Amalgam atıklarının belli yerlere toparlanması, ağızdaki toksit hususların filtrelerden geçerek bir yerde toparlanması üzere çeşitli uygulamalarımız var. Birinci sınıf öğrencilerimizden başlayarak bu kültürü yaymayı hedefleyen proje için Büyükşehir Belediyemizin takviyesine çok teşekkür ediyoruz. Temas kurmamızla birlikte süratli bir formda eğitimler planlandı. Projelerin sürdürülebilirliği kıymetli bu yüzden artarak bu eğitimlerimiz Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile devam edecektir. İnşallah hoş verimli bir süreç olacak.” dedi.

HEDEFİMİZ SIFIR ATIK ŞUURUNU ARTTIRMAK

Büyükşehir Belediyesinin sıfır atık eğitimleri ve amaçları ile bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığında Vazifeli Melike Yıldız “Diş Hekimliği Fakültemizin başlatmış olduğu “Yeşil Gülüş” projesine dayanak veriyoruz. Bu proje kapsamında öğrencilerimize atıkları azaltmak, önlemek ve geri dönüşümünü sağlamak hedefiyle sıfır atık farkındalık eğitimlerimizi düzenledik. Gayemiz başta kendi ünitelerimiz olmak üzere gelen talepler doğrultusunda resmi kurum ve okullarımızda sıfır atık şuurunu artırmaktır. Döngüsel iktisat ve sürdürülebilir etrafa katkı sağlayacak projelerimize ve dayanaklarımıza devam edeceğiz” dedi.

PROFESYONEL TAKVİYE ALIYORUZ

Büyükşehir Belediyesi ile sağlanan işbirliği ve proje ayrıntılarına ait bilgi veren Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Kısmı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esra Bolat Gümüş ise “Burada hedefimiz öğrencilerimize birinci sınıftan itibaren atık idaresi, atıkların azaltılması ve geri dönüştürülebilir atıkların tekrar kullanılmasıyla ilgili daha çok bilinçlenmelerini amaçlıyoruz. Bu hususta Büyükşehir Belediyemiz bize dayanaklarını sundu. Çekirdekten başlayarak öğrencilerimizin geri dönüşüm konusunda bilinçlenmeleri hem etrafa hem de topluma katkı sağlayacaktır. Bu eğitimleri nizamlı olarak personellerimize ve öğrencilerimize yapmaya uğraş ediyoruz. Bu işbirliği sayesinde daha profesyonel bir dayanak almış oluyoruz. İşbirliğinin artarak devam etmesini istiyoruz. İş birliğimiz ve dayanakları için Büyükşehir Belediyemize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim