yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Antalya Büyükşehir Kurban Pazar Yerlerini İlaçlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi 19 ilçede kurbanlık satış alanlarında periyodik ilaçlama uygulaması yapıyor. Kurban Bayramı boyunca gruplar kesim noktalarında da hijyen nöbetinde olacak.

Antalya Büyükşehir Kurban Pazar Yerlerini İlaçlıyor


Antalya Büyükşehir Belediyesi 19 ilçede kurbanlık satış alanlarında periyodik ilaçlama uygulaması yapıyor. Kurban Bayramı boyunca takımlar kesim noktalarında da hijyen nöbetinde olacak.

 

Büyükşehir Belediyesi Etraf Muhafaza ve Denetim Dairesi Başkanlığı’na bağlı takımlar Kurban Bayramı öncesi kurbanlık hayvan satış noktalarında sivrisinek, karasinek ve kene üzere haşerelere karşı ilaçlama çalışması yapıyor. Çalışmalar 19 ilçede belirlenen 131 satış noktasında ilçe belediyeleri ile koordineli bir biçimde sürdürülüyor. İnsan ve hayvan sıhhatinin korunması maksadıyla her yıl tertipli bir halde sürdürülen çalışmalar ile başta karasinek ve vektör özelliği taşıyan canlıların üremesi engelleniyor. Vatandaşların kurban alım satım süreçlerini sağlıklı bir ortamda yapmaları sağlanıyor. İlaçlama grupları bayram boyunca 19 ilçede belirlenen 186 kesim noktasında vektörle gayretine devam edecek.

ÖNCELİK HALK SAĞLIĞI

Büyükşehir Belediyesi Etraf Sıhhati Şube Müdürü Mesut Çınar sürdürülen uğraş ile ilgili şu bilgileri verdi: “ Antalya genelinde sürdürdüğümüz gayret ile satış noktalarında alım satım yapacak vatandaşlarımızı ve kurbanlık hayvanları rahatsız edecek haşerelerin çoğalmalarını önlemeye çalışıyoruz. Yol kenarlarında yer alan özel satış alanlarında da ilaçlamalarımızı yapıyoruz. Şuana kadar faal bir gayret gerçekleştirdik. Kurban Bayramı öncesi ve bayram boyunca uğraşımız devam edecek. Kurban kesim sonrası sakatat ve buna misal kurban artıklarından kaynaklı haşere oluşumunu engellemek için gerekli tedbirlerimizi alıyoruz. Etrafa ziyan verecek aksilikleri önlemek için takımlarımız bayram boyunca nöbette olacak. Halk sıhhatini koruyabilmemiz ismine vatandaşlarımızın da kurbanlıklarını belediyelerimiz tarafından belirlenen noktalarda da kesmesini rica ediyoruz. Kurban artıklarını da belirtilen noktalara bırakmaları çabamız açısından epey önemlidir”

ORTAM RAHAT

Van’ın Muradiye ilçesinden kurbanlık hayvanlarının satışı için Antalya’ya gelen Muhsin Yıldız “Karasinekle gayret konusunda Büyükşehir Belediyesi nizamlı bir formda ilaçlamaları yapıyor. Rahat bir ortamda satışlarımızı yapıyoruz. Bu çabayı gerçekleştirdikleri için Büyükşehir Belediye liderimize çok teşekkür ederiz” dedi.

HAYVANLARIMIZ RAHAT

Büyükşehir Belediyesinin ilaçlama çalışmalarından mutlu olduklarını belirten bir öbür satıcı Veysel Çelik ise “Satış alanına birinci geldiğimiz günlerde hayvanlarında tesiriyle doğal olarak bir sinek sorunu yaşadık. Fakat grupların tertipli ilaçlama yapmasıyla, çadır yerlerimizde hayvanlarımız rahat etti. Gruplardan ve Liderimizden Allah razı olsun” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim