yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Antalya Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine afet farkındalık kampı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi, gençlerin her manada bilinçlenmesi için etkinliklerini sürdürüyor. Akdeniz Üniversitesi öğrencileri merkezde ‘Afet Farkındalık’ kampı yaptı. Öğrenciler afet kampında muhtemel bir afet durumunda nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgilendi.

Antalya Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine afet farkındalık kampı

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nde Akdeniz Üniversitesi İngiliz Lisan ve Edebiyatı kısmı öğrencilerinin iştirakiyle “Afet Farkındalık” kampı gerçekleştirildi. Kampa kısım öğrencileri, Dr. Öğretim Üyesi Emine Şentürk ve lisanslı hemşir Jacob William Dyer iştirak sağladı.

6 Şubat 2023 yılında gerçekleşen ve 11 ili etkileyen zelzelede istekli olarak çalışan lisanslı hemşir Jacob William Dyer, kampta öğrencilere afetlerde oluşabilecek enkazda insanların can güvenliğinin nasıl sağlanması gerektiği ve insan sıhhati hakkında çeşitli eğitimler verdi. Öğrenciler kampta çeşitli toplumsal ve sportif faaliyetler de gerçekleştirdi.

BURASI HARİKA 

Öğrencileri bilgilendiren Dyer, “ABD’de lisanslı hemşirim. Hatay’daki zelzelede hastaların bakımına yardımcı oldum. Örneğin triyaj hastalarının hangi doktora gitmeleri gerektiğini, hangi durumla karşı karşıya olduklarını, hangi hastalığa sahip olduklarını, muhtaçlıklarının ne olduğunu anlamalarına yardımcı oldum. Hazırlıklı olmak, bu türlü bir durumu önlemek ve bunun üstesinden gelmek için çok büyük bir adımdır. Bu kamp merkezi şahane. Bunu yapan yöneticileri takdir ediyorum” tabirlerini kullandı. 

AKTİF ROL ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ

Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Ayşe Berra Erturan afet durumunda nasıl çeviri ile yardım edebileceklerini öğrendiklerini tabir ederek “Antalya Büyükşehir Belediyesi bize birçok imkan sağlıyor. Daha evvel İngilizce açısından da bilmediğimiz terminolojileri öğreniyoruz. Afet durumunda nasıl çeviri ile yardım edebileceğimizi öğreniyoruz. Zira 6 Şubat’ta da çeviri konusunda birçok badire çıktığını duydum. Burada aldığımız eğitimler sayesinde rastgele bir afet anında daha etkin bir rol almayı düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ