yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Antalya’da 1. Koro Festivali rüzgarı

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çoksesli Gençlik Korosu, Akdeniz Üniversitesi’nin düzenlediği 1. Koro Şenliği’nde sahne aldı. Gençlik korosu büyük beğeni ve alkış aldı.

Antalya’da 1. Koro Festivali rüzgarı


Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çoksesli Gençlik Korosu, Akdeniz Üniversitesi’nin düzenlediği 1. Koro Festivali’nde sahne aldı. Gençlik korosu büyük beğeni ve alkış aldı.

 

Verdiği konserlerle Antalyalıların sevgisini kazanan ve konserlerinde kendine ilişkin bir dinleyici kitlesi oluşturan, gençlerden kurulu olan Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çoksesli Gençlik Korosu, Akdeniz Üniversitesi tarafından, koroları teşvik etmek için düzenlenen 1. Koro Festivali’ne iştirak sağladı.

ÇOK SESLİ GENÇLİK KOROSU BEĞENİ TOPLADI

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çoksesli Gençlik Korosu, 2021 yılından beri Şef Nazlı Ünlüsoy Aybaş idaresinde, birçok sahnede konserler verirken birebir vakitte milletlerarası birçok platformda da ülkemizi muvaffakiyetle temsil etti. Gençlik Korosu Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonunda düzenlenen 1. Koro Festivali’nde de büyük alkış ve beğeni aldı. Yarış emeli güdülmeden, koroların performanslarını sergilemesi ismine düzenlenen şenliğe, Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen 16 koro iştirak sağladı. Yalnızca çoksesli koroların iştirak sağlayabildiği şenlikte, her koro 10 ila 15 dakika sahnede kalma bahtına sahip oldu. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çoksesli Gençlik Korosu da şenlikte, On Suuri Sun RantasAutius, Sekme Oyun Havası, Verbum Caro, Ederlezi, Siyahamba yapıtlarını seslendirdi.

KATILIMCILARA SERTİFİKA VERİLDİ

Çoksesli korolara etkinliklerini sergileme fırsatı vererek özendirmek, korolar ve üyeleri ortasındaki toplumsal bağlantıları güçlendirmek, konser ve toplumsal medya yayınları aracılığıyla da Türk ve dünya koro edebiyatından seçkin koro müziği örneklerini daha fazla izleyiciye ulaştırmak emeli taşıyan şenlikte, koro üyelerine, performanslarını sergiledikten sonra sertifika takdim edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim