yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Antalyalılar ekmeği ucuza yiyor

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, halkı uygun fiyatlı ekmekle buluşturmaya devam ediyor.

Antalyalılar ekmeği ucuza yiyor


Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, halkı uygun fiyatlı ekmekle buluşturmaya devam ediyor. Piyasada fiyatı 10 liraya yükselen 210 gram ekmek, Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek büfelerinde 4.5 liradan vatandaşın sofralarına ulaşıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in “Halkın Ekmeği Halk Ekmek” sloganıyla hayata geçirdiği Halk Ekmek Fabrikası’nda her gün el değmeden üretilen sağlıklı ve lezzetli ekmekler Antalyalılarla buluşmaya devam ediyor. Halkın temel besini ekmek, Halk Ekmek büfelerinde piyasa fiyatının yarısından da az bir fiyatla satışa sunuluyor. Halk Ekmek, kalitesi ve fiyatıyla Antalyalıların tercihi olmayı sürdürüyor.

UCUZ VE LEZZETLİ EKMEK YOK SATIYOR

Antalya’da ekmek fiyatının 7.5 liradan 10 liraya yükselmesinin akabinde vatandaşlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Ekmek büfelerine yöneldi. Kentin farklı noktalarında bulunan Halk Ekmek büfelerinde 4.5 liraya satılan ekmekler dakikalar içinde tükeniyor. Vatandaşlar hem ucuz oluşu hem lezzeti hem de sağlıklı şartlarda üretildiği için Büyükşehir Belediyesi’nin ekmeğini tercih ettiklerini belirtiyor.

HALK EKMEKTE ARTIRIM YOK

Halk Ekmek tükettiği için şad olduğunu söyleyen emekli memur Mustafa Çelik, “Her sabah erkenden ekmeğimi almak için Halk Ekmek büfesine geliyorum. Meskenim buraya uzak lakin ekmek için yürüyorum. Ekmeğe artırım gelmiş lakin Halk Ekmek’te artırım yok. Bu hizmeti verdiği için Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek sağ olsun. Ömrü uzun olsun’ diye konuştu.

MUHİTTİN LİDER VAR OLSUN TEKRAR KAZANSIN

Her sabah ekmeğini Halk Ekmek büfesinden aldığını söyleyen İbrahim Özdemir, “Yüzde 75 engelli rahatsızlığım lakin her sabah erkenden ekmeğimi almak için büfeye geliyorum. Her gün 4 ekmek alıyorum. Meskende çoluk çocuk afiyetle yiyoruz. Halk Ekmek hem lezzetli hem de ucuz. Vatandaşa sağladığı bu hoş hizmetten ötürü Muhittin Böcek’e teşekkür ederim. Sağ olsun var olsun tekrar kazansın” dedi.

HESAPLI VE DOYURUCU EKMEK

Halk ekmeğin doyurucu ve hesaplı olduğunu söyleyen Serap Toraman ise, “Ekmek fırınlarda marketlerde 10 liraya satılmaya başladı. Dar gelirli aileler için sahiden çok sıkıntı bir durum. Ancak biz halk ekmek büfesinde 4.5 liraya ekmek alabiliyoruz. Ortada çok fark var. Hijyenik ve lezzetli olduğu için de tercih ediyorum. Sabah geliyorum sıcak ekmeğimi alıyorum. Tost yapması da hoş oluyor. Doyurucu meskende afiyetle yiyoruz” tabirlerini kullandı.

EMEKÇİYİZ BÜTÇEMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ

Pazarcılık yaptığını söyleyen Yusuf Ok şunları söyledi: “Dışarıda markette bakkalda ekmek 10 lira olmuş. Biz esasen işçi insanlarız, hesaplı olmak zorundayız. Halk ekmeği beğeniyorum fiyatı çok uygun lezzetli de o yüzden alıyorum. Bugün de 10 tane aldım.”

Evde 6 nüfus yaşadıklarını belirten Şerife Kaya, “Allah Muhittin oğlumdan razı olsun. Her gün 7-8 ekmek tüketiyoruz. Bu kaidelerde uygun fiyatla ekmek almak o kadar sıkıntı ki. Halk ekmek olmasa ekmek alamayacak durumda oluruz. Sağ olsun Muhittin oğlum. Dar gelirlinin daima yanında. Teşekkür ederim” dedi.

210 GRAM EKMEK 4.5 LİRA

Artan girdi maliyetlerine rağmen Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek büfelerinde 210 gram beyaz ekmek 4,50 TL’den, 210 gram kepekli ekmek 9 TL’den, 300 gramlık köy ekmeği 12 TL’den, 400 gramlık çavdarlı ekmek 22,50 TL’den, 350 gramlık çok tahıllı ekmek 22,50 TL’den, 350 gramlık tam buğdaylı ekmek de 22,50 TL’den satışa sunuluyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ