yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Araç kullananlar dikkat! Yaz aylarında güvenli yolculuğun ipuçları basit ama önemli

Bacacı Yatırım bünyesinde faaliyet gösteren Port Filo Kiralama, yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte yolcuların ve araçların güvenliği için kolay lakin değerli püf noktalarını sıralıyor.

Araç kullananlar dikkat! Yaz aylarında güvenli yolculuğun ipuçları basit ama önemli


Yolculuk esnasında nizamlı olarak mola verilmesinin inançlı bir seyahat için olmazsa olmazların başında geldiğini vurgulayan Port Filo Kiralama Genel Müdürü Ogün Bükülmeyen, “Günlük hayatta aracımızda tuttuğumuz araç deodorantlarından klimayı çalıştırma zamanlamamıza kadar, yazın birçok küçük ayrıntı hayati değer taşıyor” diyor. 

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte şoförler, bilhassa tatil ve seyahat planları yaparak uzun seyahatlere çıkmaya başladı. Lakin, bu uzun seyahatler birtakım riskleri de beraberinde getiriyor. Sıcak hava şartları, ağır trafik ve uzun müddetli araç kullanımı, şoförler için dikkat edilmesi gereken noktaları ortaya koyuyor. Lojistikten güce, madencilikten inşaat ve gayrimenkule, medyadan telekomünikasyona kadar birçok bölümde faaliyet gösteren Bacacı Yatırım’ın şirketlerinden Port Filo da uzun seyahatler sırasında alınması gereken tedbirlere dikkat çekiyor.

Filo kiralama dalında fark yaratan bir firma olarak önceliklerinin şoför güvenliği olduğuna dikkat çeken Port Filo Kiralama Genel Müdürü Ogün Bükülmeyen, “Yaz mevsimiyle birlikte tabiatın uyanışı, insanları uzun seyahatlere çıkmaya teşvik ediyor. Ancak uzun seyahatler, hakikat hazırlık ve dikkat gerektiriyor. Şoförler, araçlarını sistemli olarak denetim etmeli ve gerekli bakımları yapmalıdır. Yolculuk öncesi rotayı planlamak ve sürüş sırasında tertipli olarak molalar vermek, inançlı ve keyifli bir seyahat için olmazsa olmazların başında gelir. Bu nedenle uzun seyahatler sırasında her iki saatte bir mola verilmesi, yol hipnozunun önlenmesi ve dikkatin tazelenmesi açısından hayati kıymet taşıyor. Bir de küçük lakin yıkıcı sonuçlar doğurabilecek bahisler var. Örneğin araçlarımıza yerleştirdiğimiz pak araç kokuları yaz aylarında güneş ışığının gücüyle yangın ve patlama riski taşıyan materyale dönüşebiliyor.” 

 Yaz aylarında klimanızı çalıştırmadan evvel camlarınızı açın

Yaz aylarında araç kullanıcılarının kurtarıcısı klimalar için de ikazda bulunan Ogün Bükülmeyen, “Uzun müddet sıcakta bekleyen araçlarınızda klimayı çalıştırmadan evvel kesinlikle camlar açılmalı. Aracınızın içi güneşin tesiriyle yüksek ısıyla dolu olacaktır. Üzerine yeniden güçlü bir sıcaklık eklenince sıhhatiniz açısından tehlikeli bir ortam oluşabilir. Bu sebeple aracınızın klimasını çalıştırmadan evvel kesinlikle camlarınızı açın” dedi.

Elektrikli araç sahipleri rotalarını şarj istasyonlarına nazaran belirlemeli

Kesintisiz bir tatil yapmak isteyenlerin rotalarını şarj istasyonlarına nazaran düzenlemesi gerektiğini vurgulayan Genel Müdür Bükülmeyen, “Elektrikli araç kullanımı dünyaya kıyasla ülkemizde süratle artış gösteriyor. Şarj istasyonlarında da tıpkı artış sağlanmaya çalışılıyor lakin istasyonların yola çıkmadan evvel yerlerinin belirlenmesi büyük ehemmiyet taşıyor. Burada kritik nokta, gidilecek rotanın şarj istasyonlarının bulunduğu noktalara nazaran belirlenmesi. Bu süreç atlanırsa örnek vermem gerekirse 3 saatlik yol, 9-10 saat sürebiliyor. Elektrikli araç kullanıcıları için hem vakit hem de güç kaybı açısından bu noktayı göz arkası etmemeleri gerekiyor” dedi.” 

Port Filo Kiralama olarak her vakit müşterilerine keyifli ve inançlı bir sürüş tecrübesi yaşatmak için çalıştıklarının altını çizen Bükülmeyen, “2021 yılında Bacacı Yatırım bünyesinde yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan bir şirket olarak kiralama hizmetlerimizin yanında, çevresel tesirleri azaltma ve toplumun güvenliğini sağlama konusunda da kararlı bir taahhüt içindeyiz. Bu doğrultuda, bünyemizdeki elektrikli araç oranını artırarak gelecek jenerasyonlara yaşanabilir bir dünya bırakma misyonuyla hareket ediyoruz” sözlerini kullandı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim