yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Aroma’nın resmi su sponsoru olduğu AquaChallenge’ın Marmaris etabı başarıyla tamamlandı

Aroma, tertibin birinci gününden itibaren destekçisi olduğu Aquachallenge’a 10. yılında da takviyesini sürdürüyor.

Aroma’nın resmi su sponsoru olduğu AquaChallenge’ın Marmaris etabı başarıyla tamamlandı


Aroma’nın vizyon partneri ve resmi su sponsoru olarak desteklediği 21. Arena AquaChallenge Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın birinci etabı 24-26 Mayıs 2024 tarihleri ortasında Marmaris’te büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Marmaris’in turkuaz sularında gerçekleştirilen şampiyona, yüzlerce atletin kıyasıya uğraşına sahne oldu. Üç gün boyunca heyecan ve coşkunun doruğa çıktığı şampiyonada, 18 ülkeden yaklaşık 2 bin 758 atlet, farklı parkurlarda yarıştı. Şampiyonanın birinci günü, Açık Su Yüzme Şampiyonası 10 K’nın startı Bozburun Yat Kulübü’nden verildi. Bu heyecan verici müsabakanın akabinde 1K, 2K, 3K, 5K ve 10K parkurlarda kıyasıya gayretler yaşandı. Son gününde; 5K Açık Su Yüzme Şampiyonası, Açık Su Yüzme Şampiyonası 1K, Aroma AquaKids, Bayanlar 4x400m Bayrak ve Erkekler 4x400m Bayrak yarışları ile tamamlandı. Gece Yüzmesi ve Bayrak Yarışları kategorileri izleyicilere nefes kesici anlar yaşatırken, en küçük sportmenlerin da keyifli bir formda yarıştığı Aroma AquaKids kategorisi ise şampiyonaya başka bir renk kattı.  

En küçük sportmenlerin da büyük bir coşkuyla katıldığı (9-11 Yaş) Yüzme Aktifliği Aroma AquaKids 200 metre olarak gerçekleşti. Bu kategoride yer alan tüm çocuklara madalya verilerek muvaffakiyetleri kutlandı. AquaYoungsstars (11-13 Yaş) kategorisinde ise 1K yüzen atletlerden birinci 3’e giren bayan ve erkek atletlere Aroma tarafından özel teşvik mükafatları takdim edildi. Bu mükafatlar, genç sportmenlerin azimlerini ve muvaffakiyetlerini takdir etmenin bir göstergesi olarak veriliyor. 

Aroma, eski yönetim kurulu lideri merhum Ali Metin Duruk anısına 2.yılında da  Sportmenlik ve Muvaffakiyet Ödülleri’ni sahipleriyle buluşturdu. Ali Metin Duruk Sportmenlik ve Muvaffakiyet Ödülleri’ne bu yıl, atlet olarak sahip oldukları olumlu pahalar ve yüzme sporuna müspet katkıları hasebiyle Hilal Zeynep Saraç ve Celal Altunbaş layık görüldü.

“Sağlıklı ve keyifli jenerasyonların yetişmesine katkıda bulunmayı sürdüreceğiz”

Organizasyon tarafından takdim edilen plaketi alan Aroma Pazarlama & İş Geliştirme Müdürü İrem Özerden yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Aroma olarak, 10 yılı geride bırakan, böylesine manalı ve heyecan verici bir tertibin bir modülü olmanın gururunu yaşıyoruz. Öncelikle, bu uzun vadeli iştirakimiz için tüm AquaChallenge ailesine ve şampiyonanın öteki destekçilerine teşekkürlerimizi iletiyorum. Biz Aroma olarak spora olan tutkumuzla geleceğin yıldızlarının, sağlıklı ve keyifli jenerasyonların yetişmesine katkıda bulunmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Çocuklarımızın fizikî ve ruhsal gelişimleri için sporun kıymetine inanıyor ve her yaştan atlete dayanak olmayı, onları spor yapmaya teşvik etmeyi her vakit vazife biliyoruz. Eğitimden spor ve sanata her alanda gençleri desteklemeye, onların uğraşlarını ve muvaffakiyetlerini kutlamaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim